Finał Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego „Zaczytane Pomorze”

Dnia 14.06.2023 w X LO w Gdyni odbyła się uroczystość podsumowująca IV Wojewódzki Konkurs Fotograficzny „Zaczytane Pomorze”. Pasjonaci fotografii mieli za zadanie w pomorskiej scenerii przedstawić w pomysłowy sposób inną z pasji – czytanie książek. Wśród nagrodzonych znalazły się prace naszych uczniów: Krzysztofa Chętkowskiego – którego tryptyk składający się z ujęć w Orłowie zatytułowanych  „Wybrzeże słów”, „Czytać, czy malować?” i „Odpłynąć z książką” zajął III miejsce. Wyróżnienia z kolei otrzymały Anna Maliszewska i Diana Serjant za nowoczesne zdjęcie „Książki to podróż w przyszłość z doświadczeniem z przeszłości”.

W tegorocznej edycji udział wzięło 37 uczniów z 13 szkół ponadpodstawowych z Gdyni, Gdańska, Wejherowa, Redy, Słupska, Chojnic, Malborka, Lęborka oraz Czarnego. Jurorzy wyłonili 3 nagrody główne oraz 9 wyróżnień.

źródło i więcej informacji: https://www.facebook.com/photo?fbid=725547669580562&set=pcb.725547686247227