Ładowanie

Gdynia geograficzną potęgą na Pomorzu

W sobotę 6 lutego br. w auli III Liceum Ogólnokształcącego im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni odbyły się zawody okręgowe 47 Olimpiady Geograficznej dla uczniów szkół średnich. Do zawodów zakwalifikowano na podstawie wyników eliminacji szkolnych 77 uczniów z kilkudziesięciu liceów ogólnokształcących woj. pomorskiego (m.in. z: Chojnic, Człuchowa, Kwidzyna, Rumi, Słupska, Starogardu Gdańskiego, Tczewa, Wejherowa i Trójmiasta), w tym aż 17 z III LO w Gdyni. Zawody zostały przeprowadzone z uwzględnieniem obecnie obowiązujących przepisów sanitarnych. Organizatorami merytorycznymi olimpiady w Gdyni, a także jej jurorami byli pracownicy naukowi Uniwersytetu Gdańskiego w ramach Komitetu Okręgowego Olimpiady Geograficznej w Gdańsku, któremu przewodniczy dr Marcin Połom.

Po zakończeniu zawodów zostały ogłoszone w niedzielę 7 II 2021 wyniki etapu okręgowego 47 Olimpiady Geograficznej. Najlepszym młodym geografem na Pomorzu okazał się: JAN BUDZISZ z III LO w Gdyni, który zdobył 98 pkt. Na drugim miejscu uplasował się jego szkolny kolega – MATEUSZ PIOTROWICZ – 93 pkt. Trzecie miejsce zajęli ex aequo: TOMASZ BICKI z II LO w Gdyni i ŁUKASZ MANDZIALEWSKI z VI LO w Gdyni. Każdy z nich zdobył po 92 pkt. Na piątym miejscu uplasował się JAKUB NURKIEWICZ z gdyńskiego VI LO (90 pkt.), a na kolejnych czterech – reprezentanci III LO w Gdyni: MARCEL NAZAR (89 pkt.), MICHAŁ HORCZAK (87 pkt.), JAKUB WESOŁOWSKI (87 pkt.) i JULIA SULIK (86,5).

W gronie 20 najlepszych  znalazło się: 13 reprezentantów III LO w Gdyni, 2 z VI LO w Gdyni oraz po jednym z : I LO w Słupsku, II LO w Gdyni, III LO w Gdańsku, X LO w Gdyni oraz Gdańskiego Liceum Autonomicznego.

Najlepsza w gdyńskich zawodach dziewiątka uczniów ma największe szanse na awans do zawodów finałowych 47 Olimpiady Geograficznej, które odbędą się na początku kwietnia br. w III Liceum Ogólnokształcącym im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie Komitet Główny Olimpiady Geograficznej w Warszawie. Najlepsi laureaci finału w Gdyni będą reprezentować Polskę na Międzynarodowej Olimpiadzie Geograficznej w Stambule.

Wiesław Kosakowski – dyrektor III LO w Gdyni   

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)
Skip to content