Ładowanie

Gość specjalny w projekcie „FUTURE” Pani Zuzanna Skalska

W ramach pracowni 3 LAB dnia 18.02.21 miało miejsce spotkanie ekipy projektowej z Panią Zuzanną Skalską. Pani Skalska przeprowadziła wykład „Porządek bierze się z chaosu”. Po wykładzie miała miejsce interesująca dyskusja.

Zuzanna Skalska jest analityczką trendów w dizajnie, innowacji i biznesie, nagrodzona licznymi prestiżowymi nagrodami w świecie dizajnu. Pochodzi z Warszawy, mieszka w Holandii od 1992 r. Studiowała w Design Academy w Eindhoven oraz Królewskiej Akademii Sztuki i Projektowania w Den Bosch. Po ukończeniu studiów w 1998 r. rozpoczęła karierę jako Sensorial Trend Analyst w departamencie strategii firmy Philips Design w Eindhoven. W 2001 r. dołączyła do zespołu VanBerlo, w którym odpowiedzialna była za stworzenie działu trendów i ich implementacji w procesy projektowe we wzornictwie przemysłowym.

W 2007 r. rozpoczęła pracę pod egidą marki 360Inspiration, która w 2014 r. stała się niezależną firmą pod zarządem Skalskiej. Przez ponad siedem lat była członkiem zarządu Dutch Design Week w Eindhoven (DDW). Dziś zajmuje tam miejsce w radzie doradczej. W 2017 r. dołączyła do zarządu fundacji Robot Love. Nagrodzono ją licznymi prestiżowymi nagrodami z dziedziny dizajnu (Red Dot i IF Design Award).

Od 2006 r. Zuzanna jest wykładowcą na Uniwersytecie Technicznym w Eindhoven na Wydziale Wzornictwa Przemysłowego. Wykłada również na Parsons The New School w Nowym Jorku. Jest zapraszana jako członek kapituły różnych międzynarodowych konkursów dotyczących innowacji i dizajnu. Wspólnie z Li Edelkoort i Piotrem Voelkelem jest współtwórcą nowej wyższej szkoły dizajnu School of Form w Poznaniu.

Bardzo dziękujemy !

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)
Skip to content