Ładowanie

Gość specjalny w projekcie „Future” prof. Marek Wrzosek

19 stycznia 2021 roku Pan Profesor Marek Wrzosek przeprowadził wykład „Konflikty Przyszłości” dla zespołu projektu „Future” pracującego w pracowni innowacji 3LAB.

Pułkownik Marek Wrzosek jest wykładowcą Akademii Sztuki Wojennej. Już od wielu lat na polu zawodowym, dydaktycznym i naukowym bada i opisuje zjawiska związane z systemami rozpoznania wojskowego, procesami informacyjnymi, a w szczególności – oceną zagrożeń militarnych i niemilitarnych. Jest autorem licznych opracowań o charakterze teoretycznym i praktycznym, a także realizatorem i uczestnikiem projektów oraz prac naukowo-badawczych. Wiele z nich traktuje o takich tematach, jak wojna informacyjna, cyberbezpieczeństwo czy działania psychologiczne w konfliktach. Wszystkie te aspekty, które w dawnych konfliktach grały drugorzędną rolę, a teraz wysuwają się na pierwszy plan, opisuje w swojej najważniejszej książce – „Wojny przyszłości”. W dużej mierze skupia się na konflikcie na Ukrainie, przeciwstawiając medialne fikcje o wojnie hybrydowej militarnym faktom, oceniając działania Rosjan i strategię wojsk ukraińskich w walce z separatystami.

Bardzo dziękujemy za wykład oraz interesującą dyskusję!

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)
Skip to content