Ładowanie

Projekty międzynarodowe

Gdyńska Trójka jest szkołą z definicji międzynarodową, nic dziwnego, że systemowo realizowana jest współpraca z innymi krajami w oparciu o fundusze unijne. Nasze projekty przekładają szkolną wiedzę na praktyczne i interdyscyplinarne działania, wzbogacając ją o wymiar społeczny i obywatelski oraz wpisując w międzynarodowy kontekst.  Działania projektujemy w trosce o sukces zawodowy i prywatny obywateli świata, którymi są nasi uczniowie. To istotny atut w procedurze aplikacyjnej na polskie i zagraniczne uczelnie a także podwaliny nowoczesnego CV.

Co roku realizowane są przynajmniej dwa projekty w ramach programu Erasmus+, gdzie uczniowie spotykają się w krajach partnerskich realizując ambitne działania w międzykulturowych i wielojęzycznych zespołach rówieśniczych.  Prężnie działa współpraca on-line za pomocą platformy e-Twinning: uczniowie oprócz inteligencji międzykulturowej, umiejętności lingwistycznych i komunikacyjnych rozwijają tu także kompetencje cyfrową.

O jakości realizowanych projektów niech świadczy prestiż otrzymanych przez Trójkę nagród: trzykrotnie zostaliśmy laureatami European Language Label przyznawanego przez Komisarza UE ds Młodzieży oraz MEN; otrzymaliśmy nagrodę jakości eTwnning, wygraliśmy europejski konkurs Move 2learn, learn 2 move. Nasz najnowszy projekt został wybrany jako wzorcowy przykład dobrych praktyk w dobie COVID-19 przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji.

Last but not least, rokrocznie kwalifikujemy się do finału Euroscolii, czyli obradach Europejskiego Parlamentu Młodzieży w Strasburgu.

Nauczyciele gdyńskiej Trójki korzystają z kolei z zagranicznych kursów doszkalających oraz tzw. job shadowing, czyli obserwacji uczestniczącej w szkołach kontynentu.

Warto dodać, że uczniowie Trójki próbują sił we własnych autorskich inicjatywach w oparciu o sieć międzynarodowych relacji, które III LO zbudowało dzięki kolejnym projektom. Aktualnie uczniowie rozwijają aż 8 międzynarodowych mikro inicjatyw np. Pod patronatem UNICEF, Fundacji Santander, OBESSU czy Urzędu Miasta Gdynia. 

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)
Skip to content