Wyrypiarze – Szkolny Klub Turystyczny

Nieodłączną formą działalności Szkolnego Klubu Turystycznego „Wyrypiarze”, funkcjonującego przy naszej szkole od 1984 roku, są wymiany międzynarodowe z uczniami i nauczycielami, od lat systematycznie realizowane z Kouvolan Yhteiskoulu Lukio w mieście Kouvola w Finlandii, oraz z Arpad Wezer Gimnazjum w mieście Sarospatak w regionie Tokajskim na Węgrzech. W ramach wymian, mieszkając u rodzin, zapoznajemy się z innymi warunkami życia, nauki w szkołach, zwyczajami, kulturą, jak i atrakcjami turystycznymi. Naszym gościom z kolei prezentujemy”Trójkę”, najbliższą okolicę i kulturę Pojezierza i Pobrzeża Kaszubskiego. Wielu klubowiczów przez wiele lat utrzymuje kontakty z rówieśnikami poznanymi na wymianach, korespondując a nawet spotykając się podczas wspólnych wakacji. W obu wymianach łącznie udział wzięło ponad 1500 uczniów i wielu, wielu nauczycieli.