VIR HONESTUS ET BONUS CIVIS

"Gdyńska Trójka" -  to klucz otwierający wiele drzwi do przyszłości.

Od co najmniej 25 lat znajdujemy się w czołówce najlepszych szkół licealnych w Polsce i wyróżnionych Złotą Tarczą Rankingu Perspektywy.

Osiągamy najwyższe na Pomorzu i jedne z najwyższych wyników maturalnych w Polsce.

Niezmiennie utrzymujemy się w czołówce szkół olimpijskich. Nasi zdolni uczniowie, wspierani przez doświadczoną kadrę nauczycielską zostają laureatami i finalistami wielu krajowych i zagranicznych olimpiad.

„Trójka” – już w roku 1993, jako jedna z dwóch pierwszych szkół w Polsce wrowadziła klasę IB z wykładowym językiem angielskim. Maturzyści International Baccalaureate School No. 0704 uzyskują wysokie i często jedne z najwyższych wyników w szkołach objętych tym systemem edukacji.

Wysokie noty maturalne krajowych i międzynarodowych matur sprawiają, że nasi absolwenci mogą studiować na najbardziej wymagających uczelniach krajowych i zagranicznych: od Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Warszawskiego, SGH, przez Sorbonę, Oxford, Cambridge, Imperial College, po MIT, Columbia, Harvard, Yale, Cornell, czy Amherst College.

Markę „Trójki” wspiera swoim dużym doświadczeniem i zaangażowaniem kadra nauczycielska. Nauczyciele III LO zapewniają wysoki poziom nauczania, w licznych przypadkach realizowany według autorskich programów wzbogaconych o treści akademickie. Wielu z nich jest autorami podręczników szkolnych. Z „Trójki” wywodzi się aż pięciu nauczycieli, wyróżnionych honorowym tytułem profesora oświaty. Jeśli więc poszukujesz inspirującego nauczyciela, tutora, czy swojego mentora – zwiększasz szansę, że znajdziesz go właśnie tutaj.

Jesteśmy szkołą o kosmicznych możliwościach – to właśnie u nas  mieści się unikatowa Pracownia Innowacji 3 LAB –  kreatywna przestrzeń do realizacji indywidualnych i grupowych projektów, wykorzystujących technologie satelitarne, techniczne i biomedyczne. To tutaj zrealizowano m.in. pomysł zbudowania drona stratosferycznego, opatentowano wynalazek nici bionicznej, wymyślono w czasie trwania pandemii  wirtualną platformę edukacyjną – 3 CLASS. Projekty te zostały nagrodzone w prestiżowych konkursach naukowych.

Trójka realizuje wiele projektów międzynarodowych. Tylko w latach 2017 – 2020 nasi uczniowie i nauczyciele uczestniczyli aż w 10 projektach, współpracowali z 42 szkołami z całego świata i zdobyli 4 europejskie nagrody.

Jesteśmy Liderem Sportu Szkolnego – nasze sukcesy zapewniły nam sporą kolekcję pucharów i Statuetek Lidera Sportu Szkolnego. Wśród naszych uczniów było i jest wielu lekkoatletów, żeglarzy, serferów, pływaków, piłkarzy, co ważne, bardzo dobrze potrafiących pogodzić naukę i rozwijanie swoich umiejętności w kadrach lub klubach sportowych. Na naszej sali gimnastycznej swoje mecze z drużyną wygrywał Piotr Chrapkowski – przyszły wielokrotny zwycięzca Mistrzostw Polski, wielokrotny zdobywca Pucharu Polski oraz zdobywca 3 miejsca w mistrzostwach świata piłki ręcznej w 2015 r.

W III LO w Gdyni dopasowujemy ścieżkę edukacyjną do naszych uczniów. W uzasadnionych przypadkach możesz liczyć na Indywidualny Tok Nauczania lub Indywidualny Program Nauczania. Masz też duży wybór języków obcych: j. francuski, j. hiszpański, j. niemiecki, j. rosyjski. Z kolei swoje umiejętności z języka angielskiego możesz rozwijać na wielu poziomach: oprócz podstawowego są to: rozszerzony, dwujęzyczny, a w klasach IB wykładowy. Znajdziesz wsparcie swojego opiekuna w przygotowywaniu się do konkursów i olimpiad z wielu dziedzin wiedzy.

Będąc z nami – nie będziesz się nudzić. U nas ciągle coś się dzieje: liczne festiwale, przeglądy, debaty, warsztaty, wykłady akademickie, laboratoria, maratony czytelnicze, akcje prospołeczne i charytatywne, koła naukowe i filmowe kluby dyskusyjne. Możesz wybierać zajęcia z bogatej oferty zajęć pozalekcyjnych. Możesz także działać w firmie uczniowskiej, uczestniczyć w wymianach uczniów z innych państw, zwiedzać Europę z Klubem Turystycznym „Wyrypiarze” lub wziąć udział w pasjonujących wyprawach historycznych Bractwa Poszukiwaczy Pereł.

Zastanawiasz się, czy wybierając naukę w „Trójce” będziesz musiał zrezygnować ze swoich pasji i zainteresowań?  Niepotrzebnie – cenimy  twórczą atmosferę do realizowania różnorodnych pomysłów, w szacunku i tolerancji do innych osób. Ważny dla nas jest wszechstronny, zrównoważony rozwój. Pielęgnujemy kreatywność, swoje liczne zainteresowania i pasje – to dlatego wśród nas jest tak wielu naukowców, badaczy, programistów, sportowców, młodych artystów. Z tego samego powodu, naszym uroczystościom szkolnym towarzyszą wspaniałe występy, koncerty muzyczne w wykonaniu śpiewających i grających na różnorodnych instrumentach uczniów. Oprócz tego „trójkowicze” znajdują także czas, żeby angażować się w liczne akcje prospołeczne i charytatywne.

Wielkim atutem III LO w Gdyni jest duża różnorodność szkolnej społeczności. Uzdolniona młodzież przybywa do nas z różnych rejonów Polski i znajduje na kilka lat swoją przystań w Internacie przy szkole.  Tworzy to niepowtarzalną, twórczą mieszankę kulturową, społeczną i geograficzną z uczniami z najbliższych okolic. Pomaga w tym także genius loci, o którym się często mówi, że towarzyszy temu miejscu.
I może właśnie dlatego tak chętnie i często wracają do nas także absolwenci, dodatkowo zrzeszający się w założonym przez siebie Stowarzyszeniu Absolwentów  Gdyńskiej Trójki (SAGT). Szkole sprzyja również z dużym zaangażowaniem Rada Rodziców. Wszystko to sprawia, że III LO w Gdyni jest miejscem wyjątkowym, pełnym życia i twórczej energii, w dodatku położonym „w pięknych okolicznościach przyrody”: blisko morza, plaży, bulwaru, parku i zieleni lasów.

Przekonałes/aś się, że „Trójka” jest kluczem otwierającym wiele drzwi do przyszłości? Jeśli tak, to zdecyduj się je otworzyć i odważnie wejść do społeczności naszej szkoły.