Ładowanie

Co dzieje się w szkole podczas nauki zdalnej?

Niektórym może wydawać się, że podczas nauki zdalnej nic w szkole się nie dzieje. Tymczasem dzieje się naprawdę wiele.  Tym tematem zainteresowała się ostatnio redakcja portalu trójmiasto.pl przygotowując artykuł na temat konsultacji dla uczniów i sprawdzianów w czasie nauki zdalnej. Poniżej znajdują się odpowiedzi Dyrektora III LO – Wiesława Kosakowskiego na zapytania portalu trójmiasto.pl . Czytając je, możemy dowiedzieć się, co działo się w budynku szkolnym do 24 lutego 2021 roku.

– Czy uczniowie – maturzyści chętnie korzystają z konsultacji w szkole z nauczycielami? Czy mogą Państwo powiedzieć ile osób do tej pory z nich skorzystało?

– Maturzyści z III LO w Gdyni chętnie korzystają z konsultacji z nauczycielami w budynku szkolnym. Niektóre konsultacje odbywały się także także w soboty, a nawet w niedziele. Co najmniej 180 maturzystów “krajowych” i “międzynarodowych” korzystało dotąd z konsultacji (na 207 maturzystów ogółem). Uczestniczący w konsultacjach uczniowie mieszkający na stałe daleko lub bardzo daleko od Gdyni (np. w innych województwach) mogli skorzystać z noclegów w internacie III LO w Gdyni. W szkole odbyło się także kilka olimpiad, jak Olimpiada Matematyczna Olimpiada Geograficzna na etapie okręgowym.

– Czy nauczyciele w czasie nauki zdalnej przeprowadzali sprawdziany dla uczniów w szkole? (taką możliwość daje ostatnie rozporządzenie)

– Tak. Nauczyciele w czasie nauki zdalnej przeprowadzali sprawdziany dla uczniów w budynku szkolnym, w tym przede wszystkim matury próbne: krajową i międzynarodową, które ostatnio, jak matura “krajowa” odbyły się na początku lutego (1 oraz 2 II 2021) . Uczestniczyło w nich łącznie ponad 140 maturzystów. W lutym br. odbywały się w budynku szkolnym ustne egzaminy z języków obcych oraz języka polskiego, tak jak w poprzednich latach, w ramach tegorocznej matury międzynarodowej.

– Czy są w Państwa szkole uczniowie, którzy korzystają z nauki stacjonarnej?

– Tak, ale incydentalnie.

– Czy szkoła planuje przeprowadzić próbne egzaminy maturalne? Czy w formie zdalnej czy stacjonarnie?

– Tak. Przystępujemy do egzaminów próbnych w terminach zaproponowanych przez CKE, ale o wykorzystaniu arkuszy przygotowanych przez CKE zdecydujemy po ich przeanalizowaniu, bowiem w roku ubiegłym te zaproponowane na maturę próbną przez CKE zawierały w wielu przypadkach kopie zadań maturalnych sprzed 3 i więcej lat. Były zatem bezużyteczne. Na wszelki wypadek mamy przygotowane arkusze własne, zwłaszcza z j. pol. i matematyki (poziom podstawowy).

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)
Skip to content