ALEGORIA NAUKI dla „Gdyńskiej Trójki” po raz trzeci

W piątek 19 marca 2021 r. na dziedzińcu im. D.G.Fahrenheita Politechniki Gdańskiej odbyła się uroczysta gala, podczas której zostały uhonorowane najlepsze szkoły ponadpodstawowe z Pomorza wg Ogólnopolskiego Rankingu Szkół ogłoszonego na początku 2021 roku przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy” we współpracy z komitetami głównymi olimpiad przedmiotowych oraz okręgowymi komisjami egzaminacyjnymi.

Uroczystość odbyła się w ramach Ogólnopolskiego Wirtualnego Dnia Otwartego Politechniki Gdańskiej, a wzięli w niej udział, wirtualnie, m.in. Marszałek Województwa Pomorskiego – Mieczysław Struk oraz Prezes Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy” – Waldemar Siwiński, dyrektorzy najlepszych szkół.

Statuetkę „Alegoria Nauki” – nagrodę dla najlepszego liceum w woj. pomorskim z rąk prof. Krzysztofa Wilde – rektora Politechniki Gdańskiej otrzymał Wiesław Kosakowski – dyrektor III Liceum Ogólnokształcącego im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni.

Jest to już trzecia taka statuetka przyznana Gdyńskiej Trójce, bowiem w każdej ze wszystkich trzech organizowanych przez Politechnikę Gdańską gali rankingu szkół pomorskich gdyńskie liceum zajmowało pierwsze miejsce.
Należy podkreślić, iż III Liceum Ogólnokształcące im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni od ponad 25 lat jest najlepszą szkołą w woj. pomorskim w ramach ogólnopolskiego rankingu szkół przygotowywanego przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy” od 1999 roku, a wcześniej, w latach 1996-2001, przygotowywanego przez Polski Komitet UNESCO.

PolitechnikaGdańska