Ładowanie

Matematyczka z Gdyńskiej Trójki na medal olimpijski

W czwartek 15 kwietnia 2021 r. ogłoszone zostały wyniki Europejskiej Olimpiady Matematycznej Dziewcząt European Girls’ Mathematical Olympiad (Kutaisi-Gruzja, 2021).

W Olimpiadzie wystartowały 192 wybitne młode matematyczki z 55 krajów, w tym z ponad 40 europejskich oraz kilkunastu z innych kontynentów (m.in. Australia, Brazylia, Indie, Izrael, Japonia, Kanada, Meksyk, USA). Podczas trwających dwa dni i rozgrywanych online zawodów olimpijskich jej uczestniczki zmierzyły się z sześcioma bardzo trudnymi problemami matematycznymi – zainteresowani mogą się z nimi zapoznać pod adresem https://www.egmo.org/egmos/egmo10/solutions.pdf

Ogromny sukces matematyczny odniosła JUSTYNA PALIKOWSKA, która zdobyła brązowy medal olimpijski. Niezwykle uzdolniona matematyczka jest uczennicą z klasy trzeciej matematyczno-informatycznej w III Liceum Ogólnokształcącym im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni, a jej opiekunem merytorycznym i nauczycielem matematyki jest PROFESOR OŚWIATY WOJCIECH TOMALCZYK.

JUSTYNA PALIKOWSKA jest pierwszą matematyczką z Pomorza, która osiągnęła tak znaczący międzynarodowy sukces olimpijski. Zatem i JUSTYNA PALIKOWSKA, i WOJCIECH TOMALCZYK otworzyli w ten sposób nowy rozdział w historii matematycznej edukacji w Gdyni oraz na Pomorzu.

Wiesław Kosakowski – dyrektor III LO w Gdyni

źródło: https://www.egmo.org/egmos/egmo10/scoreboard/

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)
Skip to content