Ładowanie

Wyniki zespołów III LO w Międzynarodowym Drużynowym Konkursie Matematycznym NABOJ 2021

WYNIKI ZESPOŁÓW Z GDYŃSKIEJ TRÓJKI W MIĘDZYNARODOWYM DRUŻYNOWYM KONKURSIE MATEMATYCZNYM NABOJ 2021 rozegranym 23 IV 2021 (zdalnie oraz w budynku III LO w Gdyni)

KATEGORIA SENIORZY

17 MIEJSCE W EUROPIE (na 547 zespołów ze szkół w Europie m.in. z: Czech, Węgier, Słowacji, Wlk.Brytanii, Rumunii, Niemiec, Austrii, Szwajcarii, Białorusi, a także z Iranu), 10 MIEJSCE W POLSCE (na 156 zespołów z Polski) , 1 MIEJSCE NA POMORZU zajął zespół III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP w składzie: Franciszek Sulima, Justyna Palikowska, Kajetan Lewandowski, Mateusz Scharmach, Michał Wiliński.

20 MIEJSCE W POLSCE (na 156 zespołów z Polski), 2 MIEJSCE NA POMORZU zajął zespół III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP w składzie Emil Kisielewicz, Kacper Bober, Mateuzsz Andryszak, Michał Sajkowski, Michał Kostyk.

21 MIEJSCE W POLSCE (na 156 zespołów z Polski), 3 MIEJSCE NA POMORZU zajął zespół III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP w składzie: Jan Borowski, Marianna Gołębiewska, Bartłomiej Kojacz, Zuzanna Ossowska, Franciszek Witt

KATEGORIA JUNIORZY

17 MIEJSCE W EUROPIE (na 591 zespołów ze szkół w Europie m.in. z: Czech, Węgier, Słowacji, Wlk.Brytanii, Rumunii, Niemiec, Austrii, Szwajcarii, Białorusi, a także z Iranu), 10 MIEJSCE W POLSCE (na 156 zespołów z Polski), I MIEJSCE NA POMORZU zajął zespół III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP w składzie: Bartosz Drabiński, Krzysztof Kujawa, Jakub Pniewski, Wojciech Raczuk, Dominik Smater

17 MIEJSCE W EUROPIE (na 547 zespołów ze szkół w Europie m.in. z: Czech, Węgier, Słowacji, Wlk.Brytanii, Rumunii, Niemiec, Austrii, Szwajcarii, Białorusi, a także z Iranu), 29 MIEJSCE W POLSCE (na 181 zespołów z Polski) zajął zespół III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP w składzie: Tomasz Ebertowski, Piotr Lange, Michał Masłowski, Olga Palikowska, Olaf Targowski

24 MIEJSCE W POLSCE zajął zespół III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP w składzie: Magdalena Gdanietz, Karol Grzegorzewski, Lena Idczak, Waldemar Lamandini, Igor Sobociński

96 MIEJSCE W POLSCE zajął zespół III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP w składzie: Anna Charamsa, Mateusz Kussowski, Maksymilian Młyński, Tymoteusz Rogacki, Franciszek Zienkiewicz

Náboj to rozgrywane od 1998 roku bardzo interesujące, międzynarodowe zawody matematyczne dla pięcioosobowych drużyn reprezentujących swoją szkołę. Zawody trwają 120 minut, podczas których drużyny starają się rozwiązać jak najwięcej zadań.

Na początku zawodów każda drużyna otrzymuje sześć zadań. Gdy tylko drużyna poprawnie rozwiąże którekolwiek z zadań, otrzymuje nowe. Odpowiedzi na zadania zazwyczaj są numeryczne. Drużyna, która poprawnie rozwiąże najwięcej zadań, wygrywa.

Poziom trudności zadań jest odpowiedni zarówno dla uczniów niedoświadczonych w konkursach matematycznych, jak i uczniów, którzy już odnosili sukcesy w Olimpiadzie Matematycznej. Jest to osiągnięte dzięki ustawieniu zadań wraz ze wzrastającym poziomem trudności. Zadania różnią się znacząco od standardowych problemów szkolnych, które zazwyczaj wymagają tylko zastosowania znanej metody. Zadania w Náboju wymagają inwencji i pomysłowości. Sukces w zawodach nie zależy tylko od indywidualnych umiejętności zawodników, ale także od efektywnej współpracy całej drużyny. Celem jest pobudzenie wyobraźni, rozwijanie myślenia logicznego i ukazanie uczniom piękna matematyki.

Drużyny uczestniczą w trzech kategoriach – Juniorzy, Seniorzy i kategorii Open. W kategoriach Juniorzy i Seniorzy mogą brać udział drużyny składające się tylko z uczniów jednej szkoły średniej lub osoby, które były uczniami tej szkoły w roku szkolnym 2019/20. W kategorii Juniorzy nie mogą wystąpić uczniowie ostatniej klasy szkoły średniej ani osoby, które już ukończyły szkołę średnią. W kategorii Open mogą wystąpić drużyny składające się z dowolnych osób bez restrykcji dotyczących wieku czy szkoły.

źródło: https://math.naboj.org/?country=PL

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)
Skip to content