Olimpijski finisz

Na początku czerwca br. zakończyły się finały dwóch ostatnich olimpiad przedmiotowych rozgrywanych w roku szkolnym 2021/22 z udziałem uczennic oraz uczniów Gdyńskiej Trójki. I tak , w finale XVI Olimpiady Przedsiębiorczości TYTUŁ LAUREATKI wywalczyła WERONIKA LAZORYK z klasy drugiej matury międzynarodowej (opieka merytoryczna – prof. ANITA FABRYCKA), a TYTUŁ FINALISTKI XXXVI OLIMPIADY WIEDZY EKOLOGICZNEJ wywalczyła MAGDALENA PRYCZKOWSKA z klasy drugiej biologIczno-chemicznej (opieka merytoryczna – prof. KATARZYNA RADZIKOWSKA).

Uczniowie i uczennice III LO w Gdyni w roku szkolnym 2021/22 wzięli udział w 31 olimpiadach naukowych i przedmiotowych. W etapie szkolnym wystartowało ponad 600 uczniów, do etapu okręgowego (drugiego) awans uzyskało ponad 300, a w etapie trzecim-ogólnopolskim Nasza Szkoła była reprezentowana 95-krotnie w 26 olimpiadach. Nasze licealistki i nasi licealiści zdobyli 43 tytuły FINALISTY/FINALISTKI OLIMPIADY oraz 34 tytuły LAUREATA/LAUREATKI OLIMPIADY.

Do polskiej reprezentacji olimpijskiej na międzynarodowe olimpiady naukowe nominacje uzyskało aż 8 uczniów i uczennic III LO w Gdyni: Justyna Palikowska – matematyka, Zuzanna Ossowska – informatyka, Bartłomiej Czarkowski oraz Stanisław Czech i Maciej Mejer – informatyka, Emil Kisielewicz – fizyka, Mateusz Piotrowicz – geografia, Oliwer Wirkus – ekonomia.
GRATULUJEMY !!!
zdjęcie źródło: http://olimpiady.edu.pl/co-symbolizuje-flaga-olimpijska-idee-olimpijskie-zamkniete-w-ponadczasowych-symbolach-co-symbolizuje-znicz-olimpijski/