Ulotka informacyjna dla kandydatów zainteresowanych profilem MYP

IB Middle Years Programme (MYP) to dwuletni intelektualnie angażujący program, który stanowi atrakcyjną alternatywę współczesnej edukacji, pozwalającą uczniom stawić czoło wyzwaniom zmieniającego się świata w XXI w.
Program ten:

• Rozwija wiedzę przedmiotową w oparciu o kluczowe idee i pojęcia.
  • Pomaga uczniom dostrzec złożoność otaczającego ich świata.
  • Uczy krytycznego oglądu rzeczywistości.
  • Pobudza do refleksji na temat własnych doświadczeń i działań.
  • Zachęca do poszukiwania najlepszych rozwiązań i podejmowania społecznie odpowiedzialnych decyzji.
  • Pozwala zrozumieć, na czym polega proces uczenia się i w jaki sposób można go usprawniać.
  • Kształtuje w uczniach wrażliwość na potrzeby innych ludzi i gotowość niesienia bezinteresownej pomocy.
    Klasa MYP najlepiej przygotowuje do podjęcia kursu matury międzynarodowej IB Diploma Programme (DP).
    Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami rekrutacji w STREFIE KANDYDATA.