Nasza uczennica otrzymała stypendium programu FLEX Future Leaders Exchange Program

Pola Petryńska  uczennica  klasy 2 BE (obecnie kl.3 BE)
otrzymała stypendium FLEX Future Leaders Exchange Program na rok szkolny 2021/2022 fundowane przez Deparatment Stanu USA.
Pola mieszka w San Antonio w Teksasie i uczy się przez obecny rok szkolny w Brennan High School.

Program FLEX jest całorocznym, w pełni finansowanym przez Departament Stanu USA programem wymiany uczniów szkół średnich, którzy wyjeżdżają do Stanów Zjednoczonych na cały rok szkolny. Od 26 lat w Programie FLEX uczestniczyło ponad 27 000 uczniów szkół średnich z Europy, Eurazji oraz Azji Środkowej. Celem programu jest Promowanie wzajemnego szacunku i zrozumienia pomiędzy obywatelami Stanów Zjednoczonych a mieszkańcami określonych regionów. To właśnie dzięki uczestnikom Programu Amerykanie mogą dowiedzieć się więcej o kulturze i dziedzictwie narodowym innych krajów, a uczniowie mogą stać się częścią amerykańskiej szkoły i lokalnej społeczności. W roku szkolnym 2021/2022 ponad 900 uczniów wyjedzie do USA w ramach Programu FLEX. Każdy stypendysta będzie mieszkał przez rok z rodziną goszczącą w USA i będzie uczył się w amerykańskiej szkole średniej.