Ładowanie

Rusza kolejna edycja Wielkiego Maratonu Czytelniczego

Zapraszamy do udziału w VII edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego, który organizowany jest pod honorowym patronatem Prezydent Gdańska oraz Kuratorium Oświaty w Gdańsku przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę im. J. C. Korzeniowskiego w Gdańsku. Warto wiedzieć, że tytuł laureata lub finalisty tego ogólnopolskiego konkursu czytelniczego uprawnia do otrzymania poświadczającego ten sukces wpisu na świadectwie szkolnym. Zwycięzcy otrzymują nagrody  i zapraszani są na Galę Wielkiego Maratonu Czytelniczego.
Zapisy do 20.09  w bibliotece szkolnej lub mailowo na adres:  justynahorodecka-nowicka@lo3.gdynia.pl  
Jak przebiega Maraton Czytelniczy?

Przez pół roku, raz w miesiącu, w uzgodnionym terminie maratończycy piszą w bibliotece szkolnej (lub w wypadku nauki zdalnej na platformie Teams) test ze znajomości książek wyznaczonych przez organizatora konkursu. Podczas trwania półrocznego maratonu uczestnicy zbierają punkty i pozostają w kontakcie ze szkolnym opiekunem konkursu. O zwycięstwie decyduje uważne czytanie książek, które przekłada się na zdobytą ilość punktów uzyskaną na testach.

Mamy ogromną nadzieję, że tak jak w ubiegłych latach pojawią się liczni chętni, którzy zechcą spędzić trochę czasu z kubkiem ciepłej herbaty nad inspirującą lekturą. Maraton rozpocznie się czytaniem pierwszej lektury, którą jest  „Katar” – Stanisława Lema (test w uzgodnionym terminie odbędzie się na początku października.  Macie więc jeszcze dużo czasu na spokojne przeczytanie książki.
Zainteresowanych konkursem prosimy o zapoznanie się z Regulaminem – częścią „Na literackim szlaku”, zamieszczonym na stronie organizatora https://wbpg.org.pl/tresc/wielki-maraton-czytelniczy
Jeśli się zdecydowałeś/aś – nie zapomnij wpisać się do 20 września na Listę Maratończyków.
źródło obrazka wyróżniającego:
https://biblioteka.pl/artykul/Lista-lektur-szkolnych-2021-2022/10722

 

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)
Skip to content