19.09.2021 – rocznicowe obchody agresji sowieckiej na Polskę oraz Dzień Sybiraka

Uroczystość organizowana była przez Związek Sybiraków w Gdyni, Rodzinę Katyńską. W rocznicowych obchodach udział wzięli również parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele Marynarki Wojennej.
Korzenie Związku Sybiraków w Polsce sięgają 1928 roku.
Represje wymierzone w naród polski przez ZSRR po 17 września 1939 roku przerwały działalność związku na pół wieku. Związek Sybiraków w Polsce reaktywowany został dopiero pod koniec 1988 roku. 14 kwietnia 1989 roku oficjalnie powołano Koło Terenowe Związku Sybiraków w Gdyni, które było głównym pomysłodawcą obchodów.
Naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy w składzie:
Karina Bałdyszko (kl. III H ), Dominika Krasucka (kl. III NH), Jakub Patyk (kl. III M). Naszą delegację opieką objęła Pani Katarzyna Mieczan- wychowawca internatu.