Ładowanie

Drugi etap projektu „Ekosystem 3M” zakończony sukcesem

Projekt „Ekosystem 3M” to inicjatywa uczniów Gdyńskiej Trójki, polegająca na stworzeniu od podstaw ogrodu przyjaznego owadom i lokalnemu środowisku, który jednocześnie stanie się miejscem relaksu młodzieży podczas przerw. W cały projekt zaangażowane są 32 osoby, głównie z obu roczników klas IB, które dzięki umiejętności współpracy i pomocy opiekunów – pani Karoliny Hłasko i pani Marty Bielak-Bodnar, dokonały budowy zaplanowanego wcześniej ogródka.
Uczniowie samodzielnie zaprojektowali ogród, mając na względzie porę zakwitu oraz charakterystykę gatunków, w tym przyjazność dla owadów. Od teorii przeszli do praktyki i zajęli się kopaniem grządek, sadzeniem traw i kwiatów, zbudowaniem pergoli dla róż oraz kompostownikiem. Kolejny etap dotyczyć będzie założenia szkolnego kompostu i propagowania ekologicznej postawy wśród rówieśników. Całe przedsięwzięcie nie mogłoby się odbyć, gdyby nie pomoc firmy INTEL , której należą się ogromne podziękowania za ufundowanie szkole sadzonek, ich transportu oraz pomoc w sadzeniu.

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)
Skip to content