Ładowanie

Finałowa Gala „Matura na 100 procent”

Absolwent „Gdyńskiej Trójki”
NAJLEPSZYM MATURZYSTĄ NA POMORZU w 2021 r

W piątek 24 września br. w reprezentacyjnej przestrzeni Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie  odbyła się Finałowa Gala VIII edycji Ogólnopolskiego Projektu „Matura na 100 procent” (w roku 2019 miała miejsce w Gdyni). Gratulacje, dyplomy i nagrody odebrało 26 najlepszych z najlepszych maturzystów – laureatów tegorocznej edycji Projektu, a wśród nich jedyny przedstawiciel woj. pomorskiego i NAJLEPSZY MATURZYSTA NA POMORZU SZYMON PAWLETKO z III Liceum Ogólnokształcącego im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni ( klasa humanistyczna ), który spełnił wszystkie niżej wymienione kryteria potrzebne do uzyskania tytułu laureata projektu „Matura na 100%”:

  • w danym roku szkolnym po raz pierwszy zdawał egzamin maturalny organizowany przez CKE, przystąpił do wszystkich egzaminów obowiązkowych,
  • przystąpił do co najmniej dwóch egzaminów w części pisemnej na poziomie rozszerzonym,
  • z każdego egzaminu (przedmiotu) maturalnego uzyskał wynik co najmniej 90% i z co najmniej jednego przedmiotu maturalnego uzyskał wynik 100%.

Przy ustalaniu ostatecznej listy laureatów spośród maturzystów spełniających ww kryteria uwzględniane są:

  • liczba wszystkich wyników w stosunku do liczby wyników 100%,
  • liczba wyników 100%,
  • liczba wyników 100% z przedmiotów dodatkowych na poziomie rozszerzonym,
  • średnia arytmetyczna wszystkich wyników.

Szymon Pawletko uzyskał wynik 100% z następujących pisemnych egzaminów maturalnych:  j.polski – poziom rozszerzony, filozofia – poziom rozszerzony, j.angielski – poziom rozszerzony, j.angielski-poziom podstawowy. W roku akademickim 2021/22 rozpocznie studia na MISH (Międzywydziałowe Indywidualne Studia Humanistyczne) na Uniwersytecie Warszawskim.

W latach 2016-2021 pięć maturzystek i czterech maturzystów z III LO w Gdyni (najwięcej w woj. pomorskim) uzyskało tytuł laureatki lub laureata „Matury na 100 procent”. W VIII edycji Ogólnopolskiego Projektu „Matura na 100 procent” organizowanego przez Fundację Zawsze Warto we współpracy z Centralną Komisją Egzaminacyjną ( CKE ) w Warszawie oraz okręgowymi komisjami egzaminacyjnymi ( OKE ) 26 najlepszych maturzystów w Polsce wyłoniono spośród 273 419 osób, które w tym roku po raz pierwszy przystąpiły do organizowanej i nadzorowanej przez CKE matury krajowej.

źródło: http://zawszewarto.pl/na-olimpie-czyli-w-rzeszowie/

Wiesław Kosakowski – dyrektor Gdyńskiej Trójki

źródło zdjęcia wyróżniającego: Fot. Krzysztof Kapica https://nowiny24.pl/gala-viii-edycji-ogolnopolskiego-projektu-matura-na-100-procent-w-rzeszowie-zdjecia/ar/c1-15820159

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)
Skip to content