Ładowanie

MIEJSCE NA PROJEKT – warsztaty grupy artystycznej 3LAB w Muzeum Miasta Gdyni

 

Miejsce na Projekt – warsztaty grupy artystycznej 3LAB w Muzeum Miasta Gdyni

30. września o godz. 17:00 grupa artystyczna Pracowni Innowacji 3LAB miała okazję uczestniczyć w Muzeum Miasta Gdyni w niezwykle inspirujących warsztatach prowadzonych przez scenografa, kostiumografa, designera, projektantkę wnętrz i znaną malarkę – Panią Monikę Wójcik

Zajęcia warsztatowe odbyły się w ramach inicjatywy MIEJSCE NA PROJEKT  powstałej w wyniku współpracy III LO i Muzeum Miasta Gdyni. Wspólne przedsięwzięcie jest zamysłem edukowania młodzieży poprzez sztukę na możliwie najwyższym poziomie, co zapewniać mają m.in. wykłady i warsztaty prowadzone przez zaproszonych do projektu znanych w kraju artystów, twórców designu oraz ekspertów z Muzeum Miasta Gdyni. W oparciu o wiedzę uzyskaną od ekspertów oraz doświadczenie zdobyte podczas warsztatów uczniowie biorący udział w przedsięwzięciu dokonają rearanżacji szkolnego holu według stworzonego przez siebie projektu.

Podczas warsztatów z Panią Moniką Wójcik uczniowie nauczyli się rozpoznawania 20 wiodących stylów urządzania wnętrz, zdobyli wiele bezcennych rad i praktycznych informacji w zakresie estetycznego, trwałego, użytecznego i ergonomicznego projektowania przy niezbędnym uwzględnianiu przepisów budowlanych i bezpieczeństwa. Przed uczestnikami warsztatów stoją nowe wyzwania i zadania: wykonanie opomiarowania i przygotowanie w skali planu projektowanego wnętrza, inwentaryzacja pomieszczenia oraz stworzenie moodboardów zawierających inspiracje stylami, meblami i fakturami materiałów.

MIEJSCE NA PROJEKT to unikatowa w skali kraju inicjatywa, pozwalająca uczniom świadomie aranżować i zmieniać przestrzeń szkolną w oparciu o wiedzę uzyskaną od ekspertów oraz doświadczenie zdobyte podczas warsztatów. Jakie będą tego efekty? Wkrótce się o tym przekonamy. Tymczasem zapraszamy do śledzenia etapów realizacji projektu na stronie internetowej naszej szkoły i Pracowni Innowacji 3LAB.

zdjęcia: Bożena Chmielińska

 

 

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)
Skip to content