Muzeum Miasta Gdyni inspiracją dla uczniów III LO w Gdyni

Podczas realizacji inicjatywy Miejsce na Projekt organizowanej przez Muzeum Miasta Gdyni i Gdyńską Trójkę uczniowie grupy artystycznej 3LAB poszukują pomysłów do przygotowywanej przez nich rearanżacji szkolnego holu. 8. listopada takim miejscem artystycznej inspiracji stały się dla nich wnętrza gdyńskiej placówki muzealnej.

Edukatorki – Panie Olga Lewandowska i Patrycja Wójcik „otworzyły drzwi” do przeróżnych i bardzo ciekawie zaaranżowanych  zakamarków, oprowadzając uczestników projektu po gdyńskiej placówce muzealnej.

Grupa artystyczna 3LAB miała także możliwość zobaczenia kolekcji ceramiki małżeństwa Eryki i Jana Drostów.

Uczestnicy inicjatywy Miejsca na Projekt zwiedzili również wystawę stałą Gdynia – Dzieło Otwarte, poświęconą historii naszego miasta.

Po zwiedzaniu wnętrz Muzeum Miasta Gdyni na uczniów czekała jeszcze jedna artystyczna atrakcja –  warsztaty z liternictwa.

zdjęcia: Bożena Chmielińska