Nominacje uczennic i uczniów gdyńskiej Trójki do olimpijskich reprezentacji Polski

Wybitne osiągnięcia w krajowych finałach tegorocznych olimpiad naukowych uczennic i uczniów gdyńskiej Trójki zaowocowały ich nominacją do reprezentacji Polski na olimpiady i konkursy międzynarodowe: ogólnoświatowe – biologiczną i geograficzną, a także regionalne(bałtyckie) -informatyczną i geograficzną.

I tak, ALEKSANDRA KOWALCZYK zdobywczyni tytułu laureatki pierwszego miejsca LI Ogólnopolskiej Olimpiady Biologicznej będzie reprezentować Polskę podczas XXXIII Międzynarodowej Olimpiadzie Biologicznej, która odbędzie się od 10 do 18 lipca 2022 w Erewaniu – stolicy Armenii. Opiekę naukową nad uczennicą (klasa III biologiczno-chemiczna) sprawuje Pani Alicja Nowak – wybitna nauczycielka biologii, która jest także opiekunką naukową kolejnej uczennicy z klasy biologiczno-chemicznej (klasa II) – DOMINIKI SAWICKIEJ, reprezentantki Polski w finale światowym BRAIN BEE – Międzynarodowego Konkursu Neurobiologicznego w Paryżu (9-13 lipca br.) organizowanego pod przewodnictwem Federation of European Neuroscience Societies (FENS) w trakcie FENS Forum pod hasłem „European Neuroscience Meets the World”. Dominika wygrała ogólnopolskie zawody finałowe tego konkursu.

Z kolei JAKUB PNIEWSKI z klasy III matematyczno-informatycznej (opiekun naukowy: Pan Ryszard Szubartowski – wybitny nauczyciel informatyki, profesor oświaty) jako laureat II stopnia XXIX Ogólnopolskiej Olimpiady Informatycznej został nominowany do polskiej reprezentacji na XXVIII Bałtycką Olimpiadę Informatyczną w Kolonii (Niemcy).

Uczeń ADAM GRZYB z klasy I matematyczno-geograficzno-ekonomicznej zdobył tytuł laureata (VI m-ce w kraju) na XLVIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Geograficznej (opieka naukowa – Wiesław Kosakowski, profesor oświaty) i w związku z tym został członkiem kadry narodowej, z której wyłoniona zostanie reprezentacja Polski na XIX Międzynarodową Olimpiadę Geograficzną w Paryżu (11-18.07.2022r.) oraz na VIII Bałtycką Olimpiadę Geograficzną w Kownie, Litwa (27.06-01.07.2022r.).

Wiesław Kosakowski – dyrektor III LO w Gdyni

obrazek wyróżniający: źródło: diema / Pixabay http://olimpiady.edu.pl/co-symbolizuje-flaga-olimpijska-idee-olimpijskie-zamkniete-w-ponadczasowych-symbolach-co-symbolizuje-znicz-olimpijski/