Ładowanie

Pierwszy Szkolny Turniej Szachowy

26.05 odbył się w czytelni Szkolny Turniej Szachowy. Do gry posłużyły szachy zakupione w zeszłym roku z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego. Głównym inicjatorem i organizatorem przedsięwzięcia był  Jakub Pawlak (kl III P) a pomagali mu: Piotr Krajewski (kl 3 P) oraz Paweł Grot (kl 1B). Koordynatorką imprezy szachowej była Pani Justyna Horodecka – Nowicka.

Mimo niewielkiej liczby uczestników w tym roku impreza dostarczyła uczestnikom sporo wrażeń. Rozgrywki kolejnych rund – a było ich 7 w systemie 5 min. +3 sek. – przebiegały w ciszy i skupieniu, natomiast w przerwach pomiędzy rundami humory wyraźnie dopisywały uczestnikom.  Podczas zawodów sędziował Jakub Pawlak.

Oto lista zwycięzców (zgodnie z tradycją turniejów szachowych miejsc jest 6 – punktacja poszczególnych rund jest do wglądu w Czytelni)
I miejsce: Patryk Trzebiński (kl I P),
II miejsce: Maksymilan Gregorczyk (3P)
III miejsce: Cyprian Należny (kl I P).
IV miejsce ex aequo zajęli: Prot Panufnik (kl 2Z) i Bartek Helmin (kl 1 B)
V miejsce: Marcel Wroński (występujący gościnnie uczeń kl.7)
VI miejsce – Hubert Krata (3P)

Podziękowania za udział i honorową grę należą się także Michałowi Dokrzewskiemu, Annie Marii Tomali oraz Pawłowi Grotowi.

Koordynator Szkolnego Turnieju Szachowego kieruje szczególne podziękowania w stronę Rady Rodziców, która ufundowała nagrody dla zwycięzców: książki i czasopisma o tematyce szachowej, drobne słodkie upominki dla każdego z uczestników oraz poczęstunek. Nagrody zostaną wręczone 31.05 na szkolnym apelu.

Opiekun uczniów składa również podziękowania Klubowi Marynarki Wojennej „Riwiera” w Gdyni za wypożyczenie zegarów do gry, dzięki czemu Turniej miał profesjonalną formułę oraz Paniom: Bożenie Chmielińskiej i Annie Duszak-Kletkiewicz za wsparcie przy koordynacji imprezy.

Pomysł organizacji Szkolnego Turnieju Szachowego wzmocnił przekonanie, że gra w szachy w obecnych 'cyfrowych’ czasach jako rozrywka w formie 'analogowej’, gdzie uczestnicy spotykają się twarzą w twarz przy szachownicy ucząc się koncentracji, logicznego myślenia a także zdrowej rywalizacji i szacunku dla rywala stanowi doskonałą formę rozrywki intelektualnej na obecne czasy. Z tą myślą zapraszamy na kolejne zawody za rok! Liczymy na to, że ponowimy spotkanie w większym składzie, a Turniej na stałe wpisze się w kalendarz imprez Czytelni.

Justyna Horodecka-Nowicka

 

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)
Skip to content