Ładowanie

Gdyńska Trójka na trasie Festiwalu Open House

W dniach 20 – 22 maja odbyła się 8 edycja festiwalu architektury, historii oraz mieszkańców: Open House Gdynia. To polska odsłona międzynarodowego festiwalu Open House Worldwide, którego ideę w Polsce zaszczepiła absolwentka naszej szkoły – Pani Diana Lenart. Bardzo cieszymy się , że III LO stało się jedną z atrakcji do zwiedzania podczas tegorocznej, ósmej edycji festiwalu.

W niedzielę 22. maja goście uczestniczyli w trzech turach oprowadzania po naszej szkole. W wyjątkową podróż sentymentalną po gdyńskiej „Trójce” zabrali zwiedzających absolwenci naszej szkoły: Wiceprezydent Miasta Gdyni – Pan Michał Guć, Pani Magdalena Wajda i wspomniana wcześniej założycielka festiwalu Open House Gdynia – Pani Diana Lenart.

Fot: Kuba Kujawa

Z uczniowskiego punktu widzenia naszą szkołę pokazały pod opieką Pani Anny Rzepy: Lena Bryll, Kinga Kulpa, Julia Ihm-Jasińska i Katarzyna Wojdyga. Z kolei na spacer historyczno-architektoniczny po naszej placówce gości zabrała Pani Bożena Chmielińska. Podczas festiwalu wolontariuszką w innych lokalizacjach była uczennica Julia Jasieńska.

Fot. Kuba Kujawa

Open House Gdynia jest bardzo oczekiwanym wydarzeniem dla fascynatów architektury oraz wszystkich, którzy lubią zajrzeć do wielu niedostępnych na co dzień miejsc, otwierającym drzwi do dobrze zaprojektowanej i ciekawej przestrzeni instytucji publicznych, jak i prywatnych mieszkań. Podczas festiwalu, którego ideą jest spotkanie z żywym miastem i jego mieszkańcami istnieje też możliwość uczestniczenia w spacerach architektonicznych, prelekcjach, wystawach fotografii i warsztatach.

Więcej o tegorocznej edycji Open House Gdynia można przeczytać  tutaj
Autor zdjęć: Kuba Kujawa źródło: https://pl-pl.facebook.com/OpenHouseGdynia/photos/

 

 

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)
Skip to content