Wyróżnienie w konkursie na teledysk

14 czerwca 2022 zostały ogłoszone wyniki konkursu „Alles ist machbar”, w którym nasza szkoła otrzymała wyróżnienie. Grupa 17 uczniów III LO nakręciła teledysk z widokiem na morze i piękną Gdynię. Piosenkę zaaranżowała i zaśpiewała po niemiecku „świeżo” dyplomowana absolwentka szkoły muzycznej Oliwia Guziuk. Choreografię zaplanowała i cierpliwie przećwiczyła Kaja Ziemba, a odtańczyli przyjaciele z klas pierwszych i trzecich: Ania Zwara, Cyprian Należny, Joasia Pedryc, Kinga Żendarska, Maks Kempa, Patryk Trzebiński, Zachary Tomacki, Zosia Lipka, Konrad Orlikowski oraz Zuzia Chaniewska. Koordynacją zespołu tanecznego zajął się Paweł Głowacki.

Wielkim zaangażowaniem w powstanie filmu wykazał się Alan Soliński, który z pomocą Olka Lali nagrał i zmontował cały materiał. W projekcie wzięli również udział Marysia Kuberska oraz Wojtek Kuberka odpowiedzialni za logistykę. Projekt powstał dzięki kreatywności i rozmaitym talentom Trójkowiczów jednak wszystkich uczestników skutecznie motywowała do działania jedna z tancerek Zosia Lipka. Opiekunem uczniów biorących udział w przedsięwzięciu była Pani Agata Taźbierska.

Organizatorem konkursu było wydawnictwo promujące naukę języka niemieckiego z nowym podręcznikiem. Wyróżniony teledysk można obejrzeć tutaj https://youtu.be/Ij4aY5npwrA