Stypendium SEATTLE-GDYNIA SISTER CITY ASSOCIATION

We wtorek 6 IX 2022 uczniowi III Liceum Ogólnokształcącego im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni (klasa trzecia matury międzynarodowej) Szymonowi Kwidzińskiemu zostało wręczone STYPENDIUM ufundowane przez SEATTLE-GDYNIA SISTER CITY ASSOCIATION za osiągnięcia edukacyjne w roku szkolnym 2021/22.

Dyplom poświadczający przyznanie Stypendium wręczyła uczniowi, właśnie goszcząca w Gdyni, Pani Anna Babcock przedstawicielka SEATTLE-GDYNIA SISTER CITY ASSOCIATION. Gospodynią spotkania, podczas którego przekazane zostało Stypendium była Pani wicedyrektor Małgorzata Szymańska-Pancewicz.

Coroczne fundowanie tego stypendium to wspólne przedsięwzięcie SEATTLE – GDYNIA SISTER CITY ASSOCIATION (SGSCA) oraz STOWARZYSZENIA  ABSOLWENTÓW GDYŃSKIEJ TRÓJKI (SAGT).

Jest ono przyznawane od 2021 roku i upamiętnia Macieja Pawlickiego – harcerza, wolontariusza, ratownika wodnego, dawcę krwi. Maciek dał się poznać jako otwarty, energiczny, pełen pomysłów chłopak. Fundatorem stypendium jest Pan Paul Dobosz.

Stypendium otrzymuje uczeń/uczennica, który/-a najlepiej spełnił/-a w danym roku szkolnym poniższe kryteria:

Kryterium

Waga procentowa (%)
Zakres osiągnięć naukowych

20

Osiągnięcia sportowe

Osiągnięcia artystyczne

Wszechstronność

Działalność charytatywna

20

Jakość listu motywacyjnego (struktura tekstu, język)

10

Siła argumentów „dlaczego kandydat/ka zasługuje na stypendium”

15

Szczególne okoliczności (np. finansowe, trudna sytuacja rodzinna itp.)

5

Największym edukacyjnym osiągnięciem Szymona w ubiegłym roku szkolnym było zdobycie tytułu finalisty Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej.

Więcej informacji o stypendium można znaleźć na stronie internetowej SAGT https://www.sagt.pl