Ładowanie

Dołącz do klubu parkrun „Trójka Gdynia”

W poniedziałek 3. października na spotkaniu w auli szkolnej gościliśmy Panią Izabelę Cigert – koordynatorkę parkrun Gdynia oraz Pana Jakuba Fedorowicza – prezesa Fundacji parkrun, koordynatora parkrun Polska, który 11 lat temu w Gdyni zorganizował pierwszy tego typu bieg w Polsce.


Spotkanie wynikało z wcześniej nawiązanej współpracy z Fundacją parkrun i Gdyńskim Centrum Sportu przy współorganizacji charytatywnej akcji – „Biegiem dla Ukrainy”. Było też okazją do wręczenia przez Dyrektora – Wiesława Kosakowskiego specjalnych podziękowań dla Fundacji parkrun od obrońców Ukrainy, które wraz z Flagą zostały dostarczone do naszej szkoły.

Goście w bardzo interesujący sposób przybliżyli uczestnikom ideę organizacji parkrun, czyli biegu, ale również truchtu lub marszu (także z kijkami) na dystansie 5 km z pomiarem czasu bez żadnej rywalizacji, gdzie przede wszystkim liczy się aktywność i przyjemność czerpana z ruchu. Uczniowie poznali także możliwości wzięcia aktywnego udziału w biegach – także w roli wolontariuszy.

W efekcie spotkania powstał wyjątkowy pomysł utworzenia specjalnego profilu klubu parkrun „Trójka Gdynia” – dostępnego dla chętnych uczniów z naszej szkoły pod adresem https://www.parkrun.org.uk/groups/47586/ 

Jak dołączyć do klubu parkrun powiązanego z naszą szkołą?
Aby nazwa klubu była widoczna przy nazwiskach jego członków na liście rezultatów, każdy musi dokonać bezpłatnej i jednorazowej rejestracji w ramach parkrun pod adresem www.parkrun.pl i dodać klub w ramach swojego indywidualnego profilu uczestnika, do którego można zalogować się pod adresem https://www.parkrun.com/signin/. Dodatkowo, rezultaty uzyskane przez członków klubu w ramach parkrun będą widoczne w ramach profilu, do którego link został podany powyżej.

Kiedy i gdzie odbywają się biegi i spotkania wolontariuszy najbliżej naszej szkoły?
W każdą sobotę o godz. 9:00 zarejestrowani biegacze stają na mecie. Zbiórka dla wolontariuszy odbywa się 20 minut, a dla biegaczy około 10 minut przed biegiem na Bulwarze Nadmorskim przy Skwerze Arki (koło parkingu u zbiegu Al. Piłsudskiego) – możecie poszukać również innych lokalizacji.

Wolontariusze rejestrując się kilka dni przed biegiem mogą zasugerować formę pomocy, np. mierzenie czasu, skanowanie, ubezpieczanie, zamykanie trasy, itp. Osoby, które zapisały się na bieg muszą pamiętać o przyniesieniu ze sobą wydrukowanego kodu uczestnika nadanego po dokonaniu rejestracji – obowiązuje zasada „brak kodu – brak pomiaru czasu”. 

Więcej o biegach i wolontariacie w parkrun:
https://www.parkrun.pl/gdynia/
https://pl-pl.facebook.com/people/parkrun-Gdynia/100063539140034/
Artykuł – https://blog.parkrun.com/pl/2021/09/29/w-harmonogramie-wolontariuszy-zawsze-jest-miejsce-dla-ciebie/
Prezentacja – https://docs.google.com/presentation/d/1EhfAL5hiBVLolS4Pd2Y3EOlX6OD1xJBC5JrBFdHrBnk/edit?usp=sharing
Artykuł –  https://blog.parkrun.com/pl/2022/03/30/witamy-w-rodzinie-parkrun/

 

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)
Skip to content