Ładowanie

Srebrni wynalazcy z III LO w Gdyni IWIS 2022

 

Nasi uczniowie: Alan Soliński, Szymon Januszek i Mateusz Pietrzak otrzymali srebrny medal na Międzynarodowej Wystawie Wynalazków IWIS w Warszawie za projekt Neuro – ewolucyjnej rakiety opartej na sztucznej inteligencji z kontrolą wektora ciągu. Opiekunem zwycięskiej reprezentacji jest Pani Anna Rzepa – koordynatorka Pracowni Innowacji 3LAB.

O wystawie IWIS

Międzynarodowa Warszawska Wystawa Wynalazków IWIS to największe w Polsce międzynarodowe wydarzenie promujące wynalazczość i innowacje. Co roku na wystawie gościmy wynalazców z ponad 25 państw świata m.in. z Arabii Saudyjskiej, Chorwacji, Egiptu, Iranu, Kanady, Malezji, Korei, Turcji, Rumunii, Tajwanu i oczywiście z Polski. Wynalazcy prezentują na wystawie innowacje stanowiące przegląd osiągnięć technicznych, częściowo już wykorzystywanych w praktyce, a częściowo wciąż oczekujących na wdrożenie.
Podstawowe cele wystawy to:

  • zaprezentowanie dorobku naukowego polskich naukowców i wynalazców na tle światowych rozwiązań
  • umożliwienie wynalazcom nawiązania kontaktów z potencjalnymi inwestorami
  • zapoznanie opinii publicznej z dokonaniami Polski w dziedzinie wynalazczości, a poprzez ich popularyzację w mediach kształtowanie pozytywnego wizerunku polskiej nauki
  • kreowanie innowacyjnych postaw wśród dzieci i młodzieży

W wystawie prezentują swoje osiągnięcia zarówno instytuty badawcze, uniwersytety i politechniki, innowacyjne  przedsiębiorstwa oraz indywidualni wynalazcy. Do udziału w wystawie zaproszeni są także przedstawiciele instytucji finansowych zainteresowani inwestycjami w nowoczesne produkty i technologie.

Wynalazcy, którzy decydują się na udział w wystawie prezentują swój dorobek w 12 kategoriach m.in. poczynając od ekologii i ochrony środowiska przez mechanikę, budownictwo, elektronikę oraz przemysł włókienniczy i chemiczny aż do innowacyjnych rozwiązań medycznych.

 

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)
Skip to content