Ładowanie

Aktywna działalność Rady Rodziców przy III LO w Gdyni

Rada Rodziców przy III LO w Gdyni, podobnie jak w poprzednich latach już od września podjęła wiele działań wspierających funkcjonowanie i różnorodne przedsięwzięcia powstałe w gdyńskiej Trójce. Zachęcamy Rodziców/Opiekunów uczniów do wpłat na konto Rady Rodziców, gdyż dzięki tym funduszom mogą być realizowane bardzo potrzebne inicjatywy służące utrzymywaniu wysokiego poziomu nauczania i sprawnej organizacji naszej szkoły oraz rozwijaniu zainteresowań i pasji młodzieży.

W roku szkolnym 2022/23 Rada Rodziców finansuje około 2 400 godzin dla uczniów, w tym:
  • 1000 godzin zajęć lekcyjnych (w przeważającej większości przygotowanie do matury z przedmiotów kierunkowych)
  •  1400 godzin zajęć pozalekcyjnych (koła przedmiotowe/ olimpijskie języka hiszpańskiego, niemieckiego, francuskiego, polskiego, historii, Szkolne Koło Naukowe z informatyki, Inicjatywę zrównoważonego projektowania, Koło Filmowe, Koło Muzyczne, zajęcia z filozofii, zajęcia sportowe (siatkówka, badminton, pływanie, koszykówka, siłownia, brydż sportowy oraz  taniec towarzyski dla maturzystów).
W okresie wrzesień – listopad br. z funduszu przekazanego przez Radę Rodziców zakupiono do biblioteki szkolnej kilkaset egzemplarzy lektur obowiązujących w nowej podstawie programowej, książki potrzebne do konkursów, olimpiad, językowe (w tym do nauki języka polskiego dla obcokrajowców), popularnonaukowe i naukowe oraz metodyczne dla nauczycieli. Kolejne duże zamówienia są w trakcie realizacji.

Rada Rodziców jest jednym z głównych podmiotów wspierających działalność Pracowni Innowacji 3 LAB http://3-lab.pl/wspieraja-nas/  m.in. dzięki jej dofinansowaniu rozwijane są liczne zaawansowane projekty z obszarów: kosmicznych, polarnych, designerskich, medycznych, inżynieryjnych, a  uczniowie zdobywają nagrody w konkursach, olimpiadach polskich i międzynarodowych http://3-lab.pl/nagrody/ oraz zostali wybrani do reprezentowania Polski podczas Tygodnia Nauki Polskiej podczas Expo w Dubaju (online). W ostatnim projekcie, grupa artystyczna 3LAB zaprojektowała i zrealizowała nową aranżację głównego holu szkolnego, co spotkało się z widocznym poparciem społeczności szkolnej i wzbudziło duże zainteresowanie lokalnych mediów (wcześniej zaaranżowano trzy wnęki na holu, strefę bibliosfery, miejsce pracy twórczej oraz klasę WOS).

Rada Rodziców finansuje również liczne przedsięwzięcia organizowane przez szkolny Internat. W bieżącym roku szkolnym były to m.in. otrzęsiny klas pierwszych, XIII Międzyszkolny Konkurs Internacki „Mam Talent”,  a w najbliższym czasie planowane są: wycieczka z przewodnikiem po Gdyni, kolacja wigilijna oraz dofinansowanie organizacji świetlicy internackiej.

Należy także dodać, że Rada Rodziców kontynuuje świadczenie pomocy socjalnej w naszej szkole oraz aktywnie włącza się w akcje pomocowe na rzecz Ukrainy.

Dzięki wsparciu Rady Rodziców kilka lat temu powstała obecna strona internetowa naszej szkoły. Zapewniony jest także dostęp pracowników szkoły do sprzętu ksero.

Szczegółowa działalność Rady Rodziców: plany, sprawozdania i terminarz spotkań znajduje się na stronie internetowej w zakładce Strefa Rodziców https://www.lo3.gdynia.pl/service/naszedzialania-i-wazne-informacje/.

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)
Skip to content