Ładowanie

ERASMUS+ “zmienia życie, otwiera umysły.” 

Zakończył się kolejny wyjazd projektowy dzięki programowi Erasmus+. Tym razem gościliśmy w Stambule, gdzie zajmowaliśmy się tematyką zero waste, praw zwierząt i inkluzywności. Pani prof. Anna Czernihowska – Tymoszyk prowadziła zaś lekcję historii na miarę miejsc, które było dane nam podziwiać: Hagia Sofia, meczet Sulejmana Wspaniałego, cysterny Konstantyna (i wiele, wiele innych). Jak napisała jedna z uczestniczek: “Bardzo dziękuję za świetny wyjazd! Zaprzyjaźniłam się z fajnymi ludźmi i poznałam niesamowitą kulturę!” 

W projekcie Erasmus+ Get Involved, który daje ramy do oddolnych prospołecznych inicjatyw w międzynarodowych grupach, bierze udział 5 krajów (Francja, Włochy, Hiszpania, Bułgaria, Turcja). Od początku realizacji programu Erasmus+ w 3 LO uczniowie mogli pracować z rówieśnikami z Paryża (i to 4 razy, co pięknie przełożyło się na wyniki matury z języka francuskiego), Noto (Włochy), Ankary (Turcja), Larissy (Grecja), malowniczego Sibiu (Rumunia), Bragi (Portugalia) i Berlina. 

Podstawowe założenia programu Erasmus+ to rozwój kluczowych kompetencji przyszłości: językowej, komunikacyjnej i międzykulturowej. Każdy z realizowanych projektów kładzie również nacisk na aktywne obywatelstwo, w trosce o społeczność globalną i lokalną. Osią naszej metodologii są interdyscyplinarne działania out-of-the box w oparciu o nietuzinkowe partnerstwa. 

 

 

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)
Skip to content