Ładowanie

Ślubowanie klas pierwszych

28 listopada przypada Święto patrona Szkoły – Marynarki Wojennej RP. Dlatego też wzorem lat ubiegłych, w przededniu tego święta, tym razem w piątek 25 listopada 2022 w auli Gdyńskiej Trójki, odbyła się uroczystość ślubowania klas pierwszych. W uroczystości brali udział uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami, dyrekcja szkoły, przedstawiciele starszych klas, nauczyciele oraz rodzice pierwszoklasistów.

Po wysłuchaniu wykładu Pana Dariusza Piaska o historii Marynarki Wojennej, w niezwykle podniosłej atmosferze wszyscy uczniowie, a w sposób szczególny gospodarze klas, przed sztandarem szkoły złożyli uroczyste ślubowanie.

Po ślubowaniu głos zabrał Pan Dyrektor Wiesław Kosakowski, kierując swoje słowa do pierwszoklasistów przyjętych w poczet społeczności uczniowskiej. Ponadto głos zabrali Kalina Kacprzak – przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, a w imieniu pierwszoklasistów – Tymoteusz Szornak.

Uroczystość była też okazją do wręczenia dwóch stypendiów ufundowanych przez Stowarzyszenie Absolwentów Gdyńskiej Trójki. Zofia Lipka otrzymała Stypendium im. Profesor Danuty Szewczyk dla najlepszej anglistki 3 LO, zaś Jakub Pawlak otrzymał Stypendium im. Profesora Czesława Poznańskiego dla najlepszego matematyka 3 LO.

Podczas uroczystości zostały wręczone nagrody, które zdobyli uczniowie w Konkursie Wiedzy o Marynarce Wojennej, przeprowadzonym 24 listopada przez Pana Dariusza Piaska. I miejsce zdobył Paweł Głowacki z IV P,  II miejsce – Roch Sobczyński z I E, III miejsce – Wojciech Przybyłowski z II M oraz Stanisław Borowski z I M, kolejne miejsca: Franciszek Dyl z II M, Anna Masternak z III B oraz Karol Rojek z I H. Ponadto, wyróżnieni zostali: Jakub Banaszak z I H, Nikodem Socha z I H, Jan Drzazgowski z I P, Joanna Gostomska z I H, Leopold Wójcikiewicz z I Z, Konrad Wielochowski z I M, Tymoteusz Mazurkiewicz z klasy I B oraz Marcin Deling z IV P.

Na zakończenie odbyła się część artystyczna, przygotowana przez uczniów klasy 1b i 1p pod okiem Pani profesor Anity Rzeszowskiej.

Pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów, rozwijania swoich pasji oraz wspaniałego samopoczucia w naszej szkole!

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)
Skip to content