Znakomity wynik koszykarzy z Gdyńskiej Trójki

Mistrzowie Gdyni w finale wojewódzkim

W Powiatowym Zespole Szkół nr 3 w Wejherowie drugiego grudnia został rozegrany Turniej Finałowy Wojewódzkiej Licealiady w koszykówce 3×3 chłopców. Do Turnieju spośród ponad stu szkolnych zespołów koszykarskich z całego województwa pomorskiego zakwalifikowało się na podstawie wyników eliminacji powiatowych, a następnie międzypowiatowych (półfinałowych) sześć najlepszych drużyn na Pomorzu.

W Finale Wojewódzkiej Licealiady w koszykówce 3×3 chłopców rywalizowały ekipy: Zespołu Szkół Technicznych w Słupsku, I Liceum Ogólnokształcącego w Kościerzynie, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Kwidzynie, SMS Liceum Ogólnokształcącego Marcina Gortata w Gdańsku, Powiatowego Zespołu Szkół nr 4 w Wejherowie i III Liceum Ogólnokształcącego im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni.

Drużyna III LO w Gdyni, która w drodze do finału pokonała zespoły gdyńskich szkół ponadpodstawowych i zdobyła Mistrzostwo Gdyni, a następnie okazała się najlepsza w półfinale wojewódzkim rozegranym w III LO w Sopocie była reprezentowana przez Franciszka Berezeckiego, Łukasza Gąsiewicza, Igora Grono oraz Juliusza Małeckiego. Z kolei w zawodach finałowych w Wejherowie zagrali: Franciszek Berezecki, Łukasz Gąsiewicz, Igor Grono i Jerzy Makowski (opiekun: Pan Grzegorz Henicz).

W wejherowskim turnieju zespoły zostały podzielone na dwie grupy. Zwycięzcy awansowali do wielkiego finału. W „wielkim finale” zmierzyła się ekipa SMS LO w Gdańsku ze słupskim ZST. Wygrali gdańszczanie 15:9. W „małym finale” wystąpiły drużyny III LO z Gdyni oraz kościerskiego I LO. Minimalnie lepsi okazali się uczniowie z Kościerzyny, którzy pokonali gdynian 14:13.

Klasyfikacja generalna:

1. SMS LO Marcina Gortata w Gdańsku
  2. ZST w Słupsku
  3. I LO w Kościerzynie
  4. III LO w Gdyni
  5. CKZiU w Kwidzynie
  6. PZS nr 4 w Wejherowie

Fot.: Tomasz Smuga 2 grudnia 2022, źródło: https://wejherowo.naszemiasto.pl/samochodowka-z-wejherowa-poza-strefa-medalowa-w-finale/ar/c2-9114913;