Ładowanie

Studniówka GDYŃSKIEJ TRÓJKI oczywiście w budynku szkoły

III LO im. Marynarki Wojennej RP w  Gdyni należy do bardzo nielicznych w Polsce szkół, których uczennice i uczniowie z klas maturalnych bawią się na swojej STUDNÓWCE w budynku szkolnym. Tak było również i w sobotę 11.02.2023. Aula została zamieniona na salę balową, a udekorowane korytarze szkolne i kilka sal lekcyjnych pełniły funkcję restauracji.

Bal studniówkowy rozpoczął się o godz. 19:00 polonezem na ponad 130 par

Następnie, wyjątkowo liczna grupa uczennic i uczniów, zatańczyła walca angielskiego. Zarówno polonez jak i walc angielski wypadły znakomicie, do czego przyczyniły się niewątpliwie prowadzone przez ostatnie kilkanaście tygodni, godziny ćwiczeń i prób pod kierunkiem Pani wicedyrektor Małgorzaty Szymańskiej-Pancewicz.

W programie studniówki gdyńskiej Trójki znalazł się czas na toast i na podziękowania dla wychowawcy oraz wychowawczyń klas maturalnych tudzież rodziców.

Atrakcją stał się pokaz tańców latynoamerykańskich: jive’a, rumby i samby zaprezentowanych przez uczennicę naszej szkoły – Aleksandrę Gruchałę i Eryka Biedunkiewicza z II LO w Gdyni.  Po pokazie tanecznym nastąpiło  uroczyste krojenie studniówkowego tortu.

Jak zawsze, zabawie studniówkowej towarzyszyły występy szkolnych zespołów muzycznych pod opieką Pana Leszka Buczyńskiego. Podczas wyjątkowej studniówkowej zabawy odbywającej się tradycyjnie w murach szkoły, maturzyści oraz goście bawili się do godz. 4:00 w niedzielę 12.02.2023 roku.

Koordynatorką przygotowań do balu studniówkowego, całej jego organizacji (uczniowie, uczennice, rodzice, prac. szkoły, podmioty zewnętrzne) była Pani Celina Bujalska wspierana przez przewodniczącą Rady Rodziców – Panią Agnieszkę Nurek oraz wicedyrektorki liceum: Panią Małgorzatę Szymańską-Pancewicz i Panią Annę Kierznikowicz, a także Panią Dorotę Lubiewską – kier. admin. liceum i pracowników obsługi III LO.  Przez całą studniówkę pieczę pedagogiczną nad uczennicami i uczniami klas maturalnych sprawowały wychowawczynie i sprawował wychowawca tych klas wspierani przez zespół rodziców.

Kilka godzin po zakończeniu studniówki w niedzielę 12.02.2023 uczennice i uczniowie z klas I H oraz I Z pod opieką Pani Bożeny Chmielińskiej i Pani Magdaleny Koneckiej-Tężyckiej razem z pracownikami obsługi przygotowywali i porządkowali „postudniówkowe” pomieszczenia szkolne do lekcji w poniedziałek 13.02.2024.

Serdecznie dziękuję Wszystkim Osobom zaangażowanym w profesjonalne przygotowanie, bezpieczne przeprowadzenie i szczęśliwe zakończenie STUDNIÓWKI GDYŃSKIEJ TRÓJKI ANNO DOMINI 2023!!!

Z wyrazami najwyższego szacunku i uznania,
Wiesław Kosakowski

zdjęcia: Afif – Agencja Filmowania i Fotografii: Wojciech Radziun i Sylwester Kryger oraz materiały III LO w Gdyni
Fotograficzne relacje ze Studniówki w III LO można znaleźć także na:
https://rozrywka.trojmiasto.pl/Studniowka-2023-III-VI-i-Akademickie-LO-w-Gdyni-oraz-VII-LO-w-Gdansku-n175310.html
https://gdynia.naszemiasto.pl/stopy-wody-pod-kilem-i-udanej-matury-uczniowie-iii-lo-w/ar/c5-9206485

 

 

 

 

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)
Skip to content