Ładowanie

Gdynia potęgą geograficzną na Pomorzu

W sobotę i niedzielę (4 i 5 lutego br.) w auli III LO w Gdyni odbyły się zawody okręgowe 49 Olimpiady Geograficznej.

Do zawodów zakwalifikowano 70 uczennic i uczniów z kilkudziesięciu szkół ponadpodstawowych z całego Pomorza. Prawie 40% z nich reprezentowało licea gdyńskie, w tym aż 27 III LO w Gdyni.

Na podstawie wyników części pisemnej zawodów (kilkugodzinny test – zestaw zadań z zakresu geografii fizycznej, regionalnej oraz społeczno-ekonomicznej) przeprowadzonych w sobotę do finału zawodów zakwalifikowano 20 zawodniczek i zawodników, w tym 11 z Gdyni (9 z III LO oraz 2 z VI LO).

Na rozegrany w niedzielę finał złożyły się: quiz z wiedzy ogólnogeograficznej oraz wypowiedź z zakresu wylosowanego tematu (w tym roku była to geografia turystyki) z wykorzystaniem mapy fizycznej świata lub Europy.

Po podsumowaniu wszystkich punktów zdobytych przez finalistów zawodów okazało się, że grupę osób, które mają największe szanse uzyskać awans do finału ogólnopolskiego 49 OG w Katowicach tworzą:

PIOTR KĄKOL – 122 pkt., III LO Gdynia, JAN MIKLIŃSKI – 122 pkt., Gdańskie Lic.Autonom.,

KOSMA CIUPIŃSKI – 119,5 pkt., III LO Gdynia,

ANIELA DLOUCHY – 118,5 pkt., III LO Gdynia,

ADAM GRZYB – 117,0 pkt., III LO Gdynia,

KRZYSZTOF GRABIAS – 115,0 pkt., Gdańskie Lic.Autonom.,

PIOTR LANGE – 113,5 pkt., III LO Gdynia,

ROCH SOBCZYŃSKI – 111,5 pkt., III LO Gdynia,

KRZYSZTOF JAZGARSKI i PAWEŁ KARASZEWSKI – po 110,5 pkt., V LO Gdańsk,

MATEUSZ JETKE – 108,0 pkt., III LO Gdynia.

Ostateczną decyzję w sprawie kwalifikacji do finału podejmie w połowie marca br. Komitet Główny Olimpiady Geograficznej w Warszawie. Laureaci Olimpiady mogą ubiegać się o nominację do polskiej reprezentacji na Międzynarodową Olimpiadę Geograficzną w Indonezji. Wszyscy finaliści oraz laureaci Olimpiady Geograficznej mają zagwarantowane 100% pkt. na maturze z geografii.

fotografie: https://www.facebook.com/olimpiada.geograficzna.gdansk/

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)
Skip to content