Ładowanie

Podziękowanie z Hospicjum w Wilnie

Uczniowie klas 3IB, 3H, 3B oraz 1Z, działający w szkolnym kole wolontariackim: Anna Michalak, Łukasz Sienkiewicz, Paulina Michalska, Nikodem Geraszek, Kinga Cieminska, Jakub Green, Oliver Sołtysek, Anna Masternak, Marianna Skowronek pod opieką Pani Doroty Dźwig, w tym roku podjęli się współpracy z Hospicjum bł. ks. Michała Sopoćki w Wilnie, prowadzonym przez polską siostrę zakonną Michaelę Rak.

Pomysł pomocy pojawił w trakcie wyjazdu do Wilna, w którym brało udział dwoje uczniów uczestniczących w kole, którzy wygrali Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej. Projekt wsparcia hospicjum (a także Polonii na Litwie) rozpoczął się już we wrześniu. Uczniowie od tego czasu czynnie uczestniczyli w spotkaniach prowadzonych przez prof. Dorotę Dźwig, w trakcie których omawiali i planowali kolejne działania. Jednym z nich był kiermasz wypieków, który odbył się w dniu 3 listopada.

W zbiórkę udało się zaangażować uczniów całej szkoły. Łącznie zebrana została kwota ponad 1400zł! Suma ta, jako forma pomocy, została przelana na konto bankowe hospicjum. Wsparcie nie kończy się jednak w graniach finansowych. Grupa postanowiła bowiem zorganizować w szkołach podstawowych (SP Byczyna oraz SP 34 w Gdyni) warsztaty z młodszymi uczniami, w trakcie których dzieci tworzyły kartki z życzeniami wielkanocnymi, a także bardziej personalnymi wiadomościami. Zostaną one przekazane dzieciom z hospicjum.

Obecnie członkowie koła wolontariackiego szykują dla hospicjum paczkę z przygotowanymi kartkami oraz polskimi słodyczami. Fakt, że projekt dobiega końca, nie oznacza jednak zakończenia współpracy. Planowane są kolejne wspólne działania, a koło wolontariackie pozostaje w kontakcie z siostrą Michaelą Rak.

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)
Skip to content