Ładowanie

Międzynarodowy Konkurs Literacki o Nagrodę FanFila

19. kwietnia 2023 roku w sali Śniadeckich Collegium Maius w Poznaniu odbyła się uroczystość rozstrzygnięcia XVII edycji Międzynarodowego Konkursu Literackiego o Nagrodę FanFila. W konkursie, w kategorii etiuda filmowa wzięły udział dwa filmy Grupy Filmowej ŻYRAFA z III LO w Gdyni: „Podniebny” oraz „Fraszka” w reżyserii Marii Błaszkiewicz (klasa 1Z), które otrzymały łącznie 4 nagrody:  III miejsce za etiudę pt. „Fraszka”, wyróżnienie za etiudę pt. „Podniebny” oraz dodatkowe nagrody przyznane przez jury studenckie:  I miejsce za etiudę pt. „Podniebny” i wyróżnienie za etiudę pt. „Fraszka”.

Opiekunem projektu była Pani – Małgorzata Olszowa. Filmy powstały przy udziale uczniów III LO: Heleny Barskiej 1H, Marty Flejsierowicz 1H, Marii Hendzel 2EH, Leona Kruppy 1Z, Kaliny Pardyak 1Z, Jana Rzeźniczaka 1M, Karola Winnickiego 1H oraz uczniów i studentów trójmiejskich szkół i uczelni.

Konkurs organizowany jest przez Instytut Filologii Polskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i jest adresowany do uczniów szkół średnich, zarówno polskich, jak i zagranicznych. W Jury zasiadali pracownicy Instytutu Filologii Polskiej UAM w Poznaniu pod kierunkiem prof. UAM dr hab. Ewy Rajewskiej.

W tegorocznej edycji konkursu udział wzięło czterysta dwoje uczestniczek i uczestników, którzy nadesłali czterysta sześćdziesiąt sześć prac konkurujących w czterech  kategoriach: poezja, proza, przekład literacki z języka angielskiego oraz etiuda filmowa.

 

 

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)
Skip to content