Ładowanie

Finał 27. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej – wielki sukces uczennicy i ucznia z gdyńskiej Trójki

W czwartek  20. kwietnia w Gdańsku-Oliwie odbył się archidiecezjalny finał 27. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej organizowanego przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”

Biskup Wiesław Szlachetka ze zwycięzcami tegorocznych zmagań i ich katechetami

W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 201 uczniów z 20 szkół znajdujących się na terenie archidiecezji gdańskiej. O podium w etapie diecezjalnym walczyły 24 osoby. W 41 diecezjach w całej Polsce do tego etapu przystąpiło ponad 5,5 tysiąca uczniów. Tegorocznym zakresem merytorycznym Konkursu jest Księga Powtórzonego Prawa i List do Hebrajczyków. Są to wymagające księgi.

W ramach przygotowań uczniowie uczestniczyli w licznych warsztatach. Diecezjalne zmagania składały się z dwóch części. Na początek uczniowie rozwiązywali test składający się z 45 pytań. Następnie wytypowano 7 najlepszych i to oni walczyli o podium.

Pierwsze miejsce zajęła Anna Masternak, drugie wywalczył Łukasz Sienkiewicz, oboje z III Liceum Ogólnokształcącego im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni. Do Konkursu Anię i Łukasza przygotowała znakomicie prof. dr Dorota Dźwig – wybitna nauczycielka religii w III LO w Gdyni. Na trzeciej pozycji uplasowała się Maria Kopicka, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Książąt Pomorskich w Rumi. Cała trójka będzie reprezentować naszą archidiecezję na etapie ogólnopolskim, który odbędzie się 5 i 6 czerwca w Niepokalanowie.

Finaliści będą walczyć m.in. o pielgrzymkę do Ziemi Świętej oraz indeksy, które ułatwiają dostanie się na najlepsze uczelnie w Polsce.

źródło zdjęć: https://gdansk.gosc.pl/gal/pokaz/8214678.Archidiecezjalny-final-Ogolnopolskiego-Konkursu-Wiedzy-Biblijnej/58#gt

 

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)
Skip to content