Ładowanie

Projekt GET INVOLVED w ramach programu Erasmus+

Dobiegł końca projekt GET INVOLVED realizowany w naszej szkole dzięki programowi Erasmus+. Dał on ramy oddolnym młodzieżowym inicjatywom na rzecz społeczności lokalnej i globalnej realizowanych w międzynarodowych grupach. Budżet projektu to 360 000 złotych, dzięki którym mogliśmy działać w Istambule, Palermo, Brugillos del Cerro, Gdyni i dwukrotnie w Paryżu.  

GET INVOLVED to kolejny projekt realizowany przy wsparciu programów europejskich. W sumie gdyńska Trójka otrzymała już ponad 1 800 000 złotych (Erasmus+/Power), co pozwoliło odrobić lekcję kosmopolityzmu w autentycznych kontekstach oraz pielęgnować europejskie partnerstwa i przyjaźnie, tak ważne w szkole, która jest międzynarodowa nie tylko z nazwy. I tak, dla przykładu, uczniowie i uczennice, którzy wybrali na maturze francuski, co roku spędzają tydzień z francuskimi rodzinami, co oczywiście przekłada się na sukces maturalny i olimpijski.

O jakości i znaczeniu realizowanych działań świadczą również prestiżowe nagrody takie jak European Language Label, który otrzymaliśmy aż trzykrotnie z rąk Europejskiego Komisarza ds. Młodzieży, label Bonnes Pratiques, tytuł finalisty Evens Prize for Peace Education, czy też zaproszenie do prezentacji rezultatów projektu na międzynarodowych konferencjach i w naukowych publikacjach.  Koordynatorkami projektów realizowanych w ramach funduszy unijnych były nauczycielki III LO w Gdyni – Panie: Sylwia Tarała, Olga Wrońska i Marta Bielak-Bodnar.

 

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)
Skip to content