Ładowanie

Współpraca ze Stowarzyszeniem Sędziów Polskich „Iustitia”

Dnia 1 marca 2023 roku uczniowie klasy 1h wraz z koleżankami z 2h uczestniczyli w zwiedzaniu budynku Sądu Rejonowego w Gdyni. Gospodyniami miejsca i jednocześnie przewodniczkami były sędzia Jolanta Jeżewska i sędzia Iwona Tusk-Kasiewicz. Młodzież miała okazję zobaczyć salę rozpraw, areszt oraz pomieszczenia Wydziału Ksiąg Wieczystych. Był czas na słuchanie i zadawanie pytań. Zdecydowanie najwięcej ich padło pod adresem Pani sędzi Jolanty Jeżewskiej, mentorki i opiekunki projektu współpracy klas humanistycznych z Fundacją Edukacji Prawnej „Iustitia”. Pytania dotyczyły pracy sędziego, zarobków, dokształcania i przebiegu ścieżki kariery w zawodzie sędziego. Dotykały także kwestii blasków i cieni bycia sędzią. Spotkanie było bardzo ciekawe. Z niecierpliwością czekamy na możliwość udziału (w roli obserwatorów) w rozprawie karnej.

Szczegółowa informacja na temat współpracy naszej szkoły ze Stowarzyszeniem Sędziów Polskich „Iustitia” znajduje się w poniższej prezentacji:
współpraca z SSP Iustitia

 

 

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)
Skip to content