Ładowanie

DEBATY OKSFORDZKIE – półfinały Trójmiejskiej Ligi Debat

26. maja o godzinie 12:00 odbyły się półfinały Trójmiejskiej Ligi Debat. Finalnie drużyna „Gdyńskiej Trójki” zdobyła III miejsce w tegorocznych zmaganiach Trójmiejskiej Ligi Debat.  Finał TLD i wręczenie nagród zwycięskim drużynom odbędzie się 2.06 na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego.

Gratulujemy naszym debatantom i ich opiekunowi – Pani Annie Czernihowskiej-Tymoszyk miejsca na podium!

W pierwszym starciu spotkały się dwie szkoły z Gdańska: IXLO w Gdańsku (strona propozycji) oraz XIX LO w Gdańsku (strona opozycji). Teza, która była przedmiotem debaty, brzmiała: „Popularność ekomodernizmu przynosi więcej szkód niż pożytku”. Oba zespoły miały okazję przedstawić swoje argumenty i przekonać sędziów oraz publiczność o słuszności swojego stanowiska. Z powodzeniem obroniła je strona opozycji – XIX LO w Gdańsku, które wynikiem 38-30, wygrała debatę.

Kolejną debatą, decydująca o udziale w finałach, było starcie pomiędzy I LO w Tczewie (propozycją) a III LO w Gdyni (opozycją). Debata rozpoczęła się od przedstawienia tezy: „Bank światowy i Międzynarodowy Fundusz Walutowy powinny udzielać pomocy jedynie krajom, które zobowiążą się do wprowadzenia polityk dążących do neutralności klimatycznej”. Od samego początku uczniowie z obu szkół zaprezentowali solidne argumenty i wykazywali szeroką wiedzę na temat kwestii związanych z ochroną środowiska i problematyką zmian klimatycznych oraz makroekonomiczną. Po intensywnej i emocjonującej debacie, sędziowie podjęli decyzję, że zwycięzcą debaty została strona propozycji z I LO w Tczewie.

Debatanci broniący tezy zdobyli uznanie za swoje precyzyjne argumenty, starannie poparte dowodami i rozbudowaną wiedzą na temat przedstawionego zagadnienia. 

 

 

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)
Skip to content