Ładowanie

Finał Trójmiejskiej Ligi Debat

2 czerwca br. na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego odbył się Finał Trójmiejskiej Ligi Debat oraz uroczyste wręczenie nagród zwycięskim drużynom. Reprezentacja „Gdyńskiej Trójki” w tegorocznej edycji wywalczyła III miejsce i otrzymała puchar, dyplomy, gratulacje oraz drobne upominki.

Gratulujemy naszej drużynie w składzie: Julia Hintz, Lena Czerwińska, Jakub Green i Nikodem Geraszek oraz prowadzącej Koło Debat Oksfordzkich – Pani Annie Tymoszyk

W finale TLD zmierzyły się dwie zwycięskie w półfinałach drużyny – I LO w Tczewie (strona propozycji) oraz XIX LO w Gdańsku (strona opozycji). Tematem debaty była teza: „Organizacje charytatywne nie powinny przyjmować wsparcia finansowego od jednostek lub firm, których działanie można określić jako niemoralne (np. jednostek powiązanych z rządami autorytarnymi, czy firm łamiących prawa pracy lub unikających opodatkowania”. Po intensywnej i emocjonującej debacie, sędziowie podjęli decyzję, że zwycięzcą debaty została strona opozycji z XIX LO w Gdańsku.

Kolejnym sukcesem drużyny okazało się zaproszenie na obchody rocznicy 4 czerwca w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku, gdzie nasi uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności na pokazowej Debacie Oksfordzkiej podczas Gdańskiego Forum Partycypacji. Debata odbyła się w plenerowej scenerii przy historycznej Bramie Stoczniowej nr 2.

Z okazji obchodów Święta Wolności i Praw Obywatelskich w Europejskim Centrum Solidarności środowisko młodych debatantów reprezentowały drużyna „Gdyńskiej Trójki” przeciwko drużynie z Liceum Ogólnokształcącego nr 8 w Gdańsku. Teza dyskusji wzbudziła wiele emocji – „ Jako uczniowie preferowalibyśmy system edukacji traktujący priorytetowo angażowanie się uczniów w różne formy działalności pozaszkolnej (np. wolontariat, działalność pozarządową, koła zainteresowań) ponad tradycyjne formy edukacji (np. dbałość o oceny, sukcesy w nauce, realizację podstawy programowej)”. Nasza drużyna jak zawsze wykazała się wysokim poziomem merytorycznych argumentów, kulturą języka i debaty, precyzją wypowiedzi i propozycjami zmian w edukacji przyszłości, co wzbudziło zainteresowanie zgromadzonej publiczności.

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)
Skip to content