Ładowanie

Jakub Pawlak złotym medalistą prestiżowego ogólnopolskiego Konkursu Uczniowskich Prac z Matematyki

XLV Konkurs Uczniowskich Prac z Matematyki

Finał 45. edycji Konkursu Uczniowskich Prac z Matematyki im. Pawła Domańskiego, organizowanego przez miesięcznik „Delta” i Polskie Towarzystwo Matematyczne odbył się 14 września 2023 roku, podczas Dnia Popularyzacji Matematyki na Politechnice Warszawskiej. Po wysłuchaniu prezentacji finalistów, biorąc pod uwagę treść prac i sposób ich przedstawienia, Jury postanowiło, że Złoty medal i nagrodę w wysokości 1500 złotych otrzymali:

Jakub Pawlak, uczeń III Liceum Ogólnokształcącego im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni (obecnie już absolwent), za pracę Globalna metoda Eulera przybliżania rozwiązań autonomicznych równań różniczkowych pierwszego rzędu i jej analog w przestrzeniach liniowych, napisana pod opieką Pana Jacka Gulgowskiego oraz Jakub Zieliński, uczeń IV Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Toruniu, za pracę Struktura uogólnionych sit i ciągów flawiuszowskich, napisana pod opieką Pana Sebastiana Króla.

Przypominamy, że rok temu Jakub zdobył srebrny medal i nagrodę w wysokości 1100 złotych za pracę “O pewnym przekształceniu geometrycznym” napisaną pod opieką Pani Małgorzaty Ilewicz – wspaniałej nauczycielki matematyki w III LO w Gdyni.  

Do naszej szkoły dotarły Gratulacje od Marszałka Województwa Pomorskiego.

Źródło: https://www.deltami.edu.pl/

 

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)
Skip to content