Ładowanie

Młodzi głosują- wybory parlamentarne 2023

Z racji na zbliżające się wybory parlamentarne uczniowie Gdyńskiej Trójki przeprowadzili szkolne prawybory w ramach ogólnopolskiego projektu „Młodzi głosują- wybory parlamentarne 2023”.

Podczas wtorkowych przerw uczniowie za okazaniem legitymacji szkolnej mogli oddać głos na wybrane przez siebie ugrupowanie. W sposobie organizacji uczniowie starali się jak najdokładniej odwzorować prawdziwe, formalne procedury wyborcze. Prawybory miały na celu pokazanie naszym uczniom, jak przygotować się do wyborów oraz jak poprawnie oddać swój głos, tak, aby był on ważny.

Inicjatywa miała charakter edukacyjny, jej zadaniem jest promowanie postaw obywatelskich, dobrych nawyków i budowanie zaangażowanego społeczeństwa.

Osób uprawnionych do głosowania było 704, natomiast swój głos oddało 379 uczniów. Oznacza to, że frekwencja w prawyborach 2023 wyniosła 54%. Ze szczegółowymi wynikami można zapoznać się na specjalnych tablicach prawyborczych, które znajdują się na szkolnym korytarzu.

Mamy nadzieję, że uczniowie, którzy osiągnęli pełnoletność wykorzystają nabyte doświadczenie w najbliższą niedzielę 15 października 2023 roku.

Dziękujemy wszystkim uczniom za uczestnictwo.

Chcielibyśmy również gorąco podziękować nauczycielom oraz pracownikom szkoły za pomoc przy organizacji wydarzenia.

Komisja Prawyborcza , Gdynia 10.10.2023 r.

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)
Skip to content