Ładowanie

Projekt ekonomiczny w ramach wymiany polsko–niemieckiej

W dniach 8-13.10.2023 r. uczniowie III LO im. Marynarki RP w Gdyni pod opieką Pani Marii Małkowskiej oraz Pani Agaty Taźbierskiej uczestniczą w wymianie z uczniami z Hanse-Schule fur Wirtschaft und Verwaltung z Lubeki.

Uczestnicy projektu wspólnie poznają techniki zarządzania firmą poprzez branie udziału w grze strategicznej. Pracując w mieszanych polsko-niemieckich grupach, młodzież wciela się w przedsiębiorców i widzi jak podejmowane decyzje wpływają na prowadzoną przez nich działalność. Dzięki temu, uczą się planować finanse oraz określać wpływ praw ekonomicznych na efektywność funkcjonowania przedsiębiorstwa.

Projekt, który dofinansowała POLSKO-NIEMIECKA WSPÓŁPRACA MŁODZIEŻY, oprócz zdobycia praktycznych umiejętności zarządzania firmą, zakłada również nawiązanie współpracy i przyjaźni pomiędzy uczestnikami ze szkoły polskiej oraz niemieckiej. W związku z tym, młodzież przygotowała i przeprowadziła gry oraz zabawy integracyjne. Uczniowie naszej szkoły oprowadzili po placówce niemieckich kolegów i koleżanki, wybrali się również na spacer po Gdyni i wspólną wycieczkę do Malborka. W planach na dalsze dni projektu, poza dalszymi etapami gry strategicznej planowany jest spacer po Sopocie i wycieczkę do Gdańska.

Uczestnicy projektu mają również możliwość poznania historii i kultury obu państw poprzez przygotowane przez nich prezentację i quizy o Polsce oraz Niemczech, a także o systemie szkolnictwa.

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)
Skip to content