Uczeń naszej szkoły wybrany Przewodniczącym Młodzieżowej Rady Miasta

Z radością informujemy, że Jan Górecki – aktywnie działający i stojący na czele ubiegłorocznego Samorządu Uczniowskiego „Gdyńskiej Trójki”, a obecnie uczeń klasy 4M został wybrany na Przewodniczącego Młodzieżowej Rady Miasta Gdyni.
17.10.23 r. odbyła się I sesja Młodzieżowej Rady Miasta Gdyni, którą otworzyła Przewodnicząca Rady Miasta Gdyni Pani Joanna Zielińska. Jednym z pierwszych zadań nowej Rady było wybranie Prezydium – Przewodniczącego, dwóch Wiceprzewodniczących i Sekretarza. Z wielką radością przyjęliśmy informację o desygnowaniu na stanowisko Przewodniczącego naszego ucznia Janka Góreckiego. Janek już w poprzedniej kadencji prężnie działał w MRMG, gdzie chociażby był pomysłodawcą Kongresu Świadomości o Depresji – wydarzenia, podczas którego 150 osób z Gdyni i okolic mogło dowiedzieć się, jak działa, kogo dotyka i jak pomóc sobie i innym z tym zjawiskiem.
Jak mówi sam Janek: „Nadchodząca kadencja będzie obfitować w kolejne świetne inicjatywy we współpracy z Urzędem Miasta Gdyni. Już teraz mogę potwierdzić, że 4 czerwca 2024 roku odbędzie się kolejne wydarzenie poświęcone zdrowiu psychicznemu dzieci i młodzieży, na które wszystkich bardzo serdecznie zapraszam. Ponadto czeka nas wiele innych momentów, podczas których Młodzieżowa Rada Miasta Gdyni będzie aktywnie uczestniczyć”.