Grupa Filmowa „Żyrafa” – laureatami XVI Ogólnopolskiego Przeglądu Amatorskich Filmów Uczniowskich „𝐀𝐋𝐁𝐀𝐓𝐑𝐎𝐒𝐘”

W dniu 22 listopada w Gdyńskim Centrum Filmowym odbyła się gala finałowa Przeglądu Amatorskich Filmów Uczniowskich „𝐀𝐋𝐁𝐀𝐓𝐑𝐎𝐒𝐘”

Nagrodę Specjalną Jury otrzymała Maria Błaszkiewicz z III Liceum Ogólnokształcącego im. Marynarki Wojennej RP za film fabularny „Pociąg do końca”.

Marysia (klasa II Z) jest reżyserką filmu, który współtworzyli uczniowie naszej szkoły: Jan Rzeźniczak (klasa II M) – aktor i drugi reżyser, Karol Winnicki (klasa II H) – aktor, montażysta, dźwiękowiec, Kalina Pardyak (klasa II Z) – epizodystka, Leon Krupa (klasa II Z) – asystent dźwiękowca. Warto wspomnieć, że film jest projektem międzyszkolnym, w którym brali udział uczniowie trójmiejskich szkół podstawowych i średnich.

Przegląd Amatorskich Filmów Uczniowskich „ALBATROSY” to projekt skierowany do uczniów szkół średnich zainteresowanych tworzeniem filmów – fabularnych, dokumentalnych, a także animacji. Uczniowie, biorący udziału w projekcie, mają za zadanie – samodzielnie bądź pod okiem nauczyciela – nakręcić i zmontować film na wybrany przez siebie temat.

Organizatorem konkursu jest Pomorska Fundacja Filmowa w Gdyni przy współpracy z Gdyńską Szkołą Filmową.