O sztucznej inteligencji na Radzie Pedagogicznej

Podczas listopadowej Rady Pedagogicznej grono nauczycielskie mogło zapoznać się z niezwykle ciekawą prezentacją na temat AI, którą w ramach projektu „Dziś Jutro Pojutrze” pod opieką Pani Anny Rzepy przygotowały uczennice naszej szkoły: Hanna Kuźmitowicz, Małgorzata Rutkowska, Zuzanna Jończyk i Zuzanna Rudziks .

Młode ekspertki przygotowując szkolenie o sztucznej inteligencji rzetelnie się przygotowały: analizowały podcasty i wywiady, w których biorą udział najsłynniejsze nazwiska ze świata AI, m.in. prof. Michał Kosiński, prof. Andrzej Dragan, prof. Aleksandra Przegalińska, czy prof. Włodzisław Duch oraz konsultowały się ze studentami kierunków związanych z AI na bieżąco śledząc aktualności ze świata sztucznej inteligencji.

Podczas szkolenia nauczyciele mieli okazję pogłaskać interaktywną, robotyczną fokę ,,Paro” stosowaną w różnego rodzaju terapiach.

Podczas prezentacji uczennice rozpatrywały zalety i możliwości, jakie sztuczna inteligencja niesie ze sobą – nie tylko w edukacji. Sporą część swojego wystąpienia poświęciły także zagrożeniom, których bardzo wielu użytkowników AI nie jest świadomych.

Jako przedstawicielki młodego pokolenia dorastające razem z AI i poznające ją empirycznie, a nie prowadzące nad nią wyłącznie badania naukowe udowodniły, że potrafią doskonale, w profesjonalny, przejrzysty i przystępny sposób przekazać informacje na przygotowany temat. Uczennice opowiadały o sztucznej inteligencji w oparciu o konkretne przypadki, opierając się na sprawdzonych badaniach i statystykach.

Profesjonalizm młodych prelegentek został doceniony przez grono pedagogiczne, które po serii pytań i uzyskanych odpowiedzi nagrodziło ich wystąpienie gromkimi brawami.