17.12.2023r.- rocznicowe uroczystości wydarzeń grudniowych w Gdyni

Mija 53 rocznica mordu polskich robotników i dzieci na ulicach Gdyni. Oficjalnie zastrzelono 18 osób.

W niedzielę 17 grudnia, pod Pomnikiem Ofiar Grudnia 1970 roku rozpoczęły się uroczyste obchody 53 , rocznicy wydarzeń Grudnia 70, z udziałem wojskowej asysty honorowej. W tym niezwykle ważnym dla historii Gdyni i Polski miejscu pojawili się przedstawiciele władz samorządowych, parlamentu, wojska, organizacji politycznych, społecznych i duchowieństwa, związkowcy, harcerze, a także mieszkańcy, w tym rodziny ofiar grudniowej tragedii.

W uroczystościach udział wzięła również młodzież III LO w Gdyni wraz z pocztem sztandarowym. Uczniowie złożyli hołd zabitym wówczas stoczniowcom składając symboliczną wiązankę kwiatów, biorąc również udział w apelu poległych oraz oddając honory podczas salw.

Poczet sztandarowy III LO w Gdyni reprezentowali: Emilia Tuszyńska- kl II B, Kinga Wysocka- kl III JB, Oskar Kotela- kl I B.

Przedsięwzięcie koordynował wychowawca internatu III LO w Gdyni p. K. Małuszkiewicz.

Zdjęcie wyróżniające: