Ładowanie

Trójkowy Bookcrossing

W związku z otwarciem nowego miejsca przeznaczonego do „uwalniania książek” Biblioteka Szkolna zaprasza do korzystania z TRÓJKOWEGO BOOKCROSSINGU. Zachęcamy do znalezienia ciekawej lektury, jak również do przyniesienia z domu własnych książek, które uzupełnią i urozmaicą dotychczasową propozycję. Dajmy drugie życie książkom zapomnianym i odstawionym na półce w naszych domach – być może ktoś inny odkryje je na nowo. Nowa aranżacja miejsca i zakup mebli były możliwe dzięki funduszom otrzymanym z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

BOOKCROSSING to niekonwencjonalna forma popularyzowania książek i czytelnictwa poprzez nieodpłatne ich przekazywanie metodą „podaj dalej”. Idea krążącej książki narodziła się w Stanach Zjednoczonych w 2001 roku, jej inicjatorem był programista komputerowy Ron Hornbaker. Swój pomysł nazwał bookcrossingiem. Bookcrossing polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych, jak również na specjalnie przeznaczonych do tego celu półkach (stoliki, regały, gabloty, biblioteczki plenerowe), po to, by znalazca mógł je przeczytać i znów puścić w obieg. Działania  te mają na celu stworzenie przez czytelników swoistej globalnej biblioteki, bez żadnych ram instytucjonalnych, opłat czy kart bibliotecznych (źródło: https://www.bookcrossing.pl/).

Zespół Biblioteki składa podziękowania dla wszystkich, którzy aktywnie pomagali przy powstaniu nowego punktu bookcrossingu, a w szczególności dla: Pani Anny Rzepy, Pani Doroty Lubiewskiej, Pana Karola Grażki, grupy artystycznej 3LAB, uczniów i wolontariuszy: Tymoteusza Szornaka, Franciszka Kuberki, Niny Ziemianowicz, Antoniny Gajewskiej, Magdaleny Kraszewskiej, Kiary Stempień, Jana Adacha, Mai Welickiej, Mateusza Mikołajczyka, Alexa Petit, Damiana Jasinowskiego, Oskara Koteli, Daszy Gelety, Laury Dobek, Tulli Grossi, a także dla absolwentów: Alana Solińskiego, Mateusza Pietrzaka, Szymona Januszka i Radosława Wagi.

Zespół Biblioteki Szkolnej

 

 

 

 

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)
Skip to content