Ładowanie

Getting to know Lübeck and the Hanse

W ubiegłym tygodniu grupa naszych uczniów oraz uczniów VI LO w Gdyni pod opieką pani Marii Małkowskiej i pani Agaty Taźbierskiej odwiedziła w ramach projektu fundacji Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży nadmorskie miasto Lubekę (Lübeck) w Niemczech. Podczas tygodniowego pobytu mieliśmy okazję m. in. zajrzeć za kulisy firmy Brüggen, zwiedzić Hamburg, przemierzyć rzekę Trave na kajakach oraz poszerzyć swoją wiedzę o kulturze niemieckiej oraz o Hanse.

Oczywiście nie zabrakło również integracji z grupą niemiecką, którą poznaliśmy w październiku. Była to cudowna okazja do ponownego spotkania się z naszymi koleżankami i kolegami. Na przywitanie braliśmy udział w grze miejskiej, podczas której zwiedziliśmy najsłynniejsze miejsca w Lubece takie jak kościół st. Petri lub dom Willy’ego Brandta. Na piątkowe pożegnanie zostaliśmy zaproszeni na barbecue gdzie mogliśmy skosztować tradycyjnych niemieckich kiełbasek. Wolne chwile spędzaliśmy na zajadaniu się marcepanem, słynnym przysmakiem z Lubeki. Nasz wyjazd zwieńczony został popołudniem spędzonym na plaży w Travemünde przy słonecznej pogodzie. Przyjaźnie, które nawiązaliśmy z pewnością zachowamy na długo.

Wir danken der Hanse-Schule in Lübeck für Gastmahl.

Projekt był współfinansowany przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży.

autor artykułu: Gabriela Kusz

autorzy zdjęć: uczestnicy wyjazdu

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)
Skip to content