Sukcesy informatyków

Ogromny sukces w dziedzinie informatyki odniósł BARTŁOMIEJ CZARKOWSI z drugiej klasy matematyczno-informatycznej z III Liceum Ogólnokształcącego im. Marynarki  Wojennej RP w Gdyni.

W rozegranych w grudniu 2020 roku XVI Potyczkach Algorytmicznych – najbardziej prestiżowym i jednym z najstarszych indywidualnych konkursów programistycznych organizowanych w Polsce dla studentów uniwersyteckich kierunków informatycznych wybitnie uzdolniony uczeń Gdyńskiej Trójki zajął miejsce premiujące do finału zawodów, który został przeprowadzony 16-17 stycznia 2021 roku.  Spośród 1047 zawodników, głównie studentów informatyki oraz matematyki,  do finału zostało zakwalifikowanych 20 najlepszych informatyków, w tym jeden uczeń liceum ogólnokształcącego – Bartłomiej Czarkowski, który zajął XIII miejsce w Polsce.

Komitet Główny Olimpiady postanowił wyróżnić w każdym województwie 10 najlepszych na etapie szkolnym informatyków. Wyróżnionymi zawodnikami z Pomorza są: Jakub Rożek, Dominik Smater, Kajetan Lewandowski, Franciszek Witt, Wojciech Raczuk, Mateusz Wasilewski, Bartłomiej Czarkowski, Stanisław Czech , Michał Racinowski, Olaf Targowski (wszyscy z klas matematyczno-informatycznych w III LO w Gdyni ) oraz Aleksander Czerwionka (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Wejherowie ).

źródło: https://www.oi.edu.pl/